Slovensko darovalo Ukrajine päť vojenských vrtuľníkov: A ostalo nám ešte niečo? pýtajú sa ľudia

Slovensko darovalo Ukrajine ďalšie vojenské vybavenie. Ide o štyri vojenské vrtuľníky Mi-17 a jeden vrtuľník Mi-2.

Dali sme im aj muníciu systému Grad.

„Dnes som na rokovaní informoval, že tak pre Ukrajinu potrebná 122mm munícia do systému Grad, rovnako ako 4 vrtuľníky Mi17 a jeden vrtuľník Mi2, ktorých darovanie Ukrajine schválila vláda, sú už po bezpečnom odovzdaní v užívaní ozbrojených síl Ukrajiny.“ informuje na sociálnej sieti minister obrany Jaroslav Naď.

„Táto pomoc Ukrajine, rovnako ako všetky doterajšie dodávky, budú Slovensku preplatené z Európskeho mierového nástroja, ktorý je silným vyjadrením solidarity EÚ s Ukrajinou.“ píše ďalej minister.

Tvrdí, že uvedené vrtuľníky už boli nahradené modernými „Navyše, uvedené vrtuľníky už boli z našich ozbrojených síl vyradené a boli nahradené modernými špičkovými vrtuľníkmi UH-60M Black Hawk. Ukrajine v tomto náročnom obdobi samozrejme veľmi pomôžu.“ píše.

„Všetky zúčastnené krajiny, ktorých počet mimochodom neustále narastá, sa zhodli, že budú Ukrajine pomáhať aj naďalej. Ukrajina si našu pomoc jednoznačne zaslúži.“ dodáva Naď.

Ľuďom sa to však v diskusiách veľmi nepáči „Veľmi sa teším na obdobie po voľbách, keď sa to tejto vláde neschopnosti všetko spočíta aj s úrokmi… To budú iné monsterprocesy za svojvoľne šafárenie s verejnym majetkom!“ píše Michal.

„A ostane nám ešte vôbec niečo?“ pýta sa Daniel.

One Reply to “Slovensko darovalo Ukrajine päť vojenských vrtuľníkov: A ostalo nám ešte niečo? pýtajú sa ľudia”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *