Rusko bohatne na vývoze svojej ropy aj napriek sankciám. Nakupujú ázijské krajiny, lákajú ich ceny

Západný svet sankciami trestá Rusko za jeho inváziu na Ukrajine. Zdá sa však, že Putin si našiel iné zdroje, ktoré mu držia jeho ekonomiku.

Ázii sa páčia priaznivé ceny ropy a kupuje tak od Ruska vo veľkom. Rusko dostalo v máji za export svojej ropy 20 miliárd dolárov po tom, čo sa výnosy z vývozu tejto komodity vrátili na úroveň spred ruskej agresie na Ukrajinu. 

Toto môže Západ pokladať za neúspešnú politiku. Najnovšia správa Medzinárodnej agentúry pre energiu uvádza, že z prepravy ropy a ropných výrobkov vzrástli oproti aprílu o 11 percent, a to aj napriek trojpercentnému poklesu exportu.

Spojenci NATO budú pokračovať v dodávkach zbraní na Ukrajinu, povedal Stoltenberg

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg vyhlásil, že členovia transatlantickej vojenskej aliancie vedenej Spojenými štátmi budú aj naďalej dodávať Ukrajine ťažké zbrane a systémy dlhého doletu.

V prejave k novinárom na tlačovej konferencii v Bruseli pred zasadnutím ministrov obrany NATO Stoltenberg uviedol, že aliancia sa „mimoriadne sústredí na zvýšenie podpory“ Kyjevu.

Macron, Scholz a Draghi sú na ceste do Kyjeva

Vedúci predstavitelia Francúzska, Nemecka a Talianska sa vydali nočným vlakom do Kyjeva, informoval taliansky denník La Repubblica.

Francúzsky veľvyslanec v Kyjeve Etienne de Poncins zverejnil na svojom účte na Twitteri fotografiu zhotovenú listom Repubblica, na ktorej sú všetci traja vedúci predstavitelia vo vlaku na ceste do ukrajinského hlavného mesta.

Kyjev kritizuje Francúzsko, Nemecko av menšej miere aj Taliansko za údajné prieťahy v podpore Ukrajiny a obviňuje ich z pomalého dodávania zbraní a z uprednostňovania vlastnej prosperity pred slobodou a bezpečnosťou Ukrajiny.

One Reply to “Rusko bohatne na vývoze svojej ropy aj napriek sankciám. Nakupujú ázijské krajiny, lákajú ich ceny”

  1. Každý kto mal čo i len štipku zdravého rozumu to vedel dávno pred tým ako títo idioti zbavili EU dodávok Ruského plynu cez Nord Stream II. Nakoniec to skončí tak, že Rusko pozastaví dodávky plynu a aj ropy na západ. Potom sa ešte len bude písať o Ázijských tigroch!!! Spomínate si? Slovensko hrozí totálna katastrofa. Bratislavský Slovnaft, Duslo Šaľa, Žilinská, Trnavská, Nitrianska a aj Bratislavská automobilka budú mať obrovské problémy, Košické železiarne detto. A na záver spomeniem Mochovce, to ako taký bonus, či bonbónik. Palivové články dodávalo Rusko!!! A aj napriek týmto skutočnostiam Rusko nepovolí a nájde si iných alternatívnych kupcov. Pritom India a Čína by zobrali všetko. Tým, že nakúpia od Ruska relatívne lacno energetické zdroje, tak ich výroba bude o moc lacnejšia ako tá na západe. A ak by aj západ chcel uvaliť na výrobky od týchto krajín clo, tak mu to nijako obzvlášť nepomôže. Svet je jedno obrovské miesto. Predajú inde nemusia zrovna na západ. A západ nakoniec príde aj o svoje trhy, lebo nebude schopný konkurovať cenami Indii a Číne. Kvalita daných výrobkov bude porovnateľní nakoľko doteraz sa všetko aj tak vyrábalo v Číne. A Čína ako vieme nezaháľa. Skopíruje všetko s čím príde do styku. Mysleniu zdar!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *