Kedy to skončí? Ďalší brutálny útok medveďa na Slovensku. Napadol horského záchranára, ten ušiel od krvi na strom

To už snáď nie je možné! Už skoro každý deň vás informujeme o brutálnych útokoch medveďov na Slovensku.

Aktualizácia 16.6.2022: Medvedica nakoniec záchranára nenapadla. Naháňala ho však, pri čom sa sám záchranár zranil, keď zakopol.

Dnes zaútočila šelma v oblasti Novej hole pri Banskej Bystrici a dokonca zaútočila na horského záchranára.

„Dňa 15. 6. 2022 v poobedňajších hodinách zaútočil medveď na horského záchranára z Oblastného strediska Veľká Fatra. Inštinktívne sa mu podarilo vyškriabať sa na strom, odkiaľ zavolal pomoc. Okamžite za ním odišli dvaja kolegovia z Donovalov aj so služobným psom, ktorí zranenému záchranárovi pomohli. Záchranár počas útoku utrpel tržnú ranu na hlave a bol transportovaný do nemocnice v Banskej Bystrici na nevyhnutné ošetrenie.“ píše horská služba na sociálnej sieti.

„Záchranár HZS sa počas služby vracal po turistickom chodníku z Novej hole, kde bol vziať zo stanice potrebný materiál a opraviť veterný rukáv na určenie smeru vetra na meteostanici.“ informujú ďalej.

„Skoré uzdravenie a skorý navrat do prírody!!!! A nabudúce ak bude treba opraviť veterný vejár,tak tam pošlite Budaja aj s košíkom mrkvy.“ napísal Peter v diskusii.

„Koľko napadnutí medveďom este treba, aby sa začalo konečne niečo robiť??? Kompetentných by som hnala zasranou metlou!!! Sú to gaučosedi a perohryzky, čo rozhodujú od stola a do prírody ani nepáchnu! Skoré uzdravenie prajem!“ pýta sa ďalej Gabriela.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *