Slováci zastupujú vládu? Autami zablokovali hranicu z Česka na Slovensko kvôli migrantom

Včera sa nekonal protest len v obci Kúty, proti nelegálnej migrácii, ale niektorí Slováci sa na autách rozhodli blokovať aj hraničný priechod z českého smeru na Slovensko. Práve z tohto smeru vozí česká polícia migrantov naspäť na Slovensko.

„Hraničný prechod Brodské – Kúty. Takto by mala slovenská polícia chrániť slovenskú hranicu pred prílivom nelegálnych migrantov, ako sme ju zablokovali my!“ napísal Peter Kováč z ĽSNS, ktorý zablokoval hraničný priechod niekoľkými autami a dodávkami.

„Teraz si to vyskúšali, tak hajde na slovenské hranice, nech tu cudzia noha nevkročí“ napísala Eleonóra.

Blokovanie hranice trvalo približne 30 minút a situácia bola pokojná bez zásahu polície. Hranice blokovali prevažne autá polepené logami politickej strany Kotlebovci ĽSNS, ktorí chceli vyjadriť s nespokojným postojom k súčasnej vláde.

Sobotný protest proti nelegálnej migrácii v Kútoch sa nezaobišiel bez potyčky, ktorú vyprovokoval progresívny aktivista. Stovky ľudí prišli protestovať a vyjadriť svoj kritický názor na vládu. Ľuďom vadí, že vláda vie nájsť peniaze pre cudzincov a zabúda na Slovákov.

Neoliberálny aktivista prišiel na protest a počas pokojnej demonštrácie začal kričať na šéfa ĽSNS Mariana Kotlebu, že je „nácek“. Keď tieto slová opakoval, niektorí ľudia z davu ho chceli vyhnať.

Vtedy neoliberál vytiahol slzný plyn a začal ho striekať na ľudí. Ťažkoodenci si stiahli neoliberála za seba a chránili ho pred ľuďmi.

Policajti mierili na ľudí zbraňou, ktorá strieľa plastové náboje s farbivom. Tieto pištole poznajú ľudia z protestov a vedia zanechať z blízka silné zranenia.

Jeden z protestujúcich kričal na policajtov, aby strieľali. Nikto však k zraneniam neprišiel, ani nebol políciou odvedený a protestná akcia sa ďalej viedla v pokojnom duchu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *