Slováci na futbale vypískali minútu ticha pre kráľovnú Alžbetu

Celý svet zasiahla včera správa o úmrtí kráľovni Alžbety II. Sú toho plné média a sociálne siete.

Niektorí fanúšikovia futbalistov Slovana Bratislava však pískali počas mínuty ticha pre britskú kráľovnú.

Denník Pravda, ktorý v článku s názvom „Hanba, ktorá ide do sveta“ napísal, že spomienkovú pietu poznačilo neúctivé správanie skupiny domácich priaznivcov sediacich v neslávne známom sektore C. „Tí počas minúty ticha pískali, čím podľa mnohých znevážili celý akt,“ uviedla Pravda s tým, že viacerí fanúšikovia na sociálnych sieťach vyjadrili so správaním skupiny slovanistov sklamanie a odpor.

„Prosím, nie je to Slovan, ale ľudia-fanúšikovia, ale rozhodne nie Slovan,“ znela jedna z reakcií. „Malá skupina slovanistov opäť robí hanbu Slovensku. Smutné,“ napísal ďalší priaznivec.

Reakcie na minútu ticha boli rozporuplné aj v iných dejiskách štvrtkových úvodných zápasov skupinovej fázy európskych pohárov.

Fanúšikom pred druhým polčasom zápasu EKL v škótskom Edinburghu medzi domácim tímom Heart of Midlothian a tureckým Basaksehirom (0:4) oznámili, že minútu ticha začne a ukončí hvizd rozhodcu.

Jeden z priaznivcov zakričal na adresu kráľovnej vulgarizmus: „F… the Queen.“ Aj tento okamih prispel k rozpútaniu hnevu.

„Prišlo k hádkam na tribúnach a keď niektorí priaznivci začali spievať hymnu God Save The Queen, ozval sa piskot. Z minúty ticha sa stal chaos,“ informoval portál Dailymail.

Piskot sa ozval aj pred štartom druhého polčasu duelu Európskej ligy v St. Gallene, kam sa presťahoval FC Zürich, pretože na jeho štadióne sa konal míting Diamantovej ligy.

2 Replies to “Slováci na futbale vypískali minútu ticha pre kráľovnú Alžbetu

  1. Slovakov nema preco zaujimat nejaka globalisticky anglicka kralovna. Nic pre nas neurobila ,ale vykoristovala cela svet. Keby sa kazdy dozil takeho veku . Organy vymenene,super starostlivost. Kralovska rodina hniezdo pedofilov,fasistov . Nech zhori v pekle…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *