Slováci idú sami brániť občianskymi hliadkami hranice. Od štvrtka sa spúšťa nábor dobrovoľníkov

Šéf ĽSNS Marian Kotleba na včerajšom proteste proti nelegálnej migrácii v Kútoch oznámil, že od 17.novembra 2022 spúšťa nábor členov do občianskej pohraničnej stráže.

V tento dátum sa konajú protesty proti vláde v hlavnom meste Slovenska. Kotleba tam bude zbierať ľudí, ktorí sa chcú prihlásiť do občianskej pohraničnej stráže.

„17.novembra na zhromaždeniach v Bratislave sa spustí nábor občianskej pohraničnej stráže. Všetci tí, ktorí cítite v sebe chlapov, všetci bývalí vojaci, policajti, ZVSJ. Všetci tí, ktorí nebojíte postaviť na hranicu, budete vítaní.“ oznámil Marian Kotleba.

Kotlebovci už v roku 2016 spustili občianske hliadky vo vlakoch, ktoré jazdili cez osady. Vtedy to bolo na popud občanov, keď pri Leviciach vo vlaku mladý Róm napadol študentku, zlomil jej prst a škrtil ju šnúrkou od topánok. Kotlebovci vtedy niekoľko mesiacov hliadkovali vo vlakoch.

Včera sa nekonal protest len v obci Kúty, proti nelegálnej migrácii, ale niektorí Slováci sa na autách rozhodli blokovať aj hraničný priechod z českého smeru na Slovensko. Práve z tohto smeru vozí česká polícia migrantov naspäť na Slovensko.

„Hraničný prechod Brodské – Kúty. Takto by mala slovenská polícia chrániť slovenskú hranicu pred prílivom nelegálnych migrantov, ako sme ju zablokovali my!“ napísal Peter Kováč z ĽSNS, ktorý zablokoval hraničný priechod niekoľkými autami a dodávkami.

„Teraz si to vyskúšali, tak hajde na slovenské hranice, nech tu cudzia noha nevkročí“ napísala Eleonóra.

Blokovanie hranice trvalo približne 30 minút a situácia bola pokojná bez zásahu polície. Hranice blokovali prevažne autá polepené logami politickej strany Kotlebovci ĽSNS, ktorí chceli vyjadriť s nespokojným postojom k súčasnej vláde

.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *