Šialené! Ruský poslanec vyzýva, aby hodili atómovú bombu na Anglicko a vymazali ho zo zeme: „NATO nebude reagovať“

Poslanec ruskej Štátnej dumy Andrej Guruljov v priamom prenose Prvého kanála nabádal na využitie jadrových zbraní voči Britským ostrovom, ktoré by ich do troch minút premenili na „marťanskú púšť“. Odvety zo strany NATO by sa Rusko podľa neho báť nemuselo, pretože Severoatlantická aliancia by neprišla na pomoc neexistujúcemu štátu.

Guruljove slová sú reakciou na víkendový rozhovor amerického prezidenta Joea Bidena pre stanicu CBS News. Šéf Bieleho domu v ňom varoval Putina, aby sa nechystal na Ukrajine použiť taktické jadrové alebo chemické zbrane.

„Môžeme ich použiť, ale rozhodne nie na Ukrajine, kde budeme musieť žiť. Biden hovorí, že bude reagovať, ale keď premeníme Britské ostrovy za tri minúty na marťanskú púšť, môžu reagovať podľa článku 5 Severoatlantickej zmluvy. Lenže za koho budú reagovať? Za neexistujúcu krajinu premenenú na marťanskú púšť?“ povedal Guruljov.

Prípadný útok taktickými jadrovými zbraňami by podľa poslanca Štátnej dumy mal byť na programe dňa, pokiaľ vojská NATO dorazia na Ukrajinu.

„Mali by sme to zvážiť a nemali by sme sa hanbiť túto možnosť využiť. A NATO to musí vedieť. Mali by zase stiahnuť chvosty a pokračovať v bľabotaní,“ dodal.

Jeho slová sú dôkazom toho, že kremeľská propaganda nie je úplne dohodnutá na tom, ako je to vlastne so zapojením síl NATO na Ukrajine. V auguste moderátor a hlásna rúra Kremľa Vladimir Solovjov vo vysielaní tvrdil, že Rusko už je v priamej konfrontácii s NATO.

„Je to vojna s NATO, vojna za prežitie našej krajiny,“ hovoril vtedy.

A v súčasnosti zaznievajú v ruských médiách hlasy o tom, že ukrajinská protiofenzíva je v skutočnosti dielom vojsk NATO, ktoré už bojujú na mieste, objavili sa aj svedectvá o tom, že ide o černošských vojakov.

Guruljov tiež zopakoval presvedčenie, že Rusko na Ukrajine zvíťazí. Ukrajincom podľa neho na fronte dochádzajú ľudské sily. Brániaca sa krajina pritom za posledné týždne získala späť značnú časť územia, a to predovšetkým v Charkovskej oblasti.

„Neradujem sa z toho, že Ukrajincov drvíme. Každý z nás tam zrejme niekoho pozná alebo tam má priateľov či rodinu,“ povedal, ale vzápätí razantne dodal: „Dnes ale nemáme inú možnosť ako ich zničiť.“

Poslanec tiež zdôraznil, že by sa malo viac hovoriť o „šťastných a najedených Nemcoch, ktorých zadky už teraz začínajú mrznúť pred blížiacou sa zimou“. Aj na Berlín by podľa jeho slov rád poslal jadrovú zbraň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *