Šialené! Poradca známeho prezidenta mal sex so psom a teraz odstúpil

Na internete sa objavili desivé videozáznamy, na ktorých poradca srílanského prezidenta údajne sexuálne zneužíva psa.

Prof. Ashu Marasinghe, poradca prezidenta a bývalý poslanec parlamentu, dnes (v piatok 23.decembra) odstúpil z funkcie niekoľko hodín po tom, ako sa objavili správy o inkriminovaných videách, pričom uviedol osobné dôvody.

Päťdesiatjedenročný Marasinghe bol vymenovaný za poslanca parlamentu za Zjednotenú národnú stranu (Národný zoznam) a v zákonodarnom zbore pôsobil v rokoch 2017-2020.

Bývalá poslankyňa Hirunika Premachandra usporiadala v piatok brífing pre médiá a odhalila videozáznam, ktorý podľa nej urobila žena menom Aadarsha Karandana, ktorá vlastnila domáceho psa.

Pani Karandana povedala médiám, že bola Marasingheho priateľkou po tom, ako sa s ním zoznámila na Facebooku a žila s ním dva roky. Povedala, že začala byť podozrievavá, keď si všimla zmeny v správaní psa a tajne nahrávala beštiálne akty bez jeho vedomia.

Pani Karandana povedala, že keď sa postavila Marasingemu, fyzicky ju týral. Dodala, že Marasinghe ju počas ich dvojročného vzťahu fyzicky týral.

Marasinghe sa k tomu bezprostredne nevyjadril.

Pani Karandana uviedla, že Marasingheho beštialitu nahlásila prezidentovej manželke a prezidentovmu tajomníkovi, ale zatiaľ neboli prijaté žiadne opatrenia.

Prezidentský sekretariát okrem krátkeho vyhlásenia, v ktorom oznámil Marasingheho rezignáciu, neposkytol žiadny bezprostredný komentár. Srílanská polícia sa tiež bezprostredne nevyjadrila.

Pani Premachandra tvrdí, že Marasinghe by mohol byť vinný z trestných činov podľa srílanského trestného zákonníka a mohol by dostať až 20 rokov väzenia.

Podľa svojho profilu na sieti LinkedIn Marasinghe v minulosti zastával viacero vysokých funkcií vrátane funkcie asistenta hlavného vládneho biskupa v parlamente a predsedu Štátnej strojárskej spoločnosti Srí Lanky.

Od roku 2001 pracoval v Japonsku na mnohých akademických pozíciách, okrem iného ako profesor na ministerstve školstva, kultúry, športu, vedy a techniky, docent na Technickej univerzite v Nagaoke, výskumný asistent na univerzite v Aizu a učiteľ na Rade pre vzdelávanie v Aizu-Wakamatsu, ako uvádza jeho profil na sieti LinkedIn.

Marasinghe získal doktorát z počítačovej vedy a inžinierstva na Aizu University.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *