Šialené: Neuveríte, čo v Trenčíne namaľovali Ukrajincovi na auto. Nálady sa začínajú vyostrovať

Na Slovensko utieklo pred vojnou obrovské množstvo Ukrajincov, aby si zachránili svoje životy. Častokrát im doma neostalo nič.

Útočisko hľadajú u nás a v susedných krajinách.

Vojna trvá už pomaly dva mesiace a aj keď Slováci sú solidárni, začínajú sa objavovať aj nálady proti Ukrajincom.

Niektorým Slovákom vadia drahé autá Ukrajincov, aj keď to je niekedy jediné, čo im zostalo. Nájdu sa však aj prípady, kedy opití Ukrajinci napadli Slováka na benzínke v Bratislave a to týmto náladám vôbec nepomáha.

Teraz sa na sociálnej sieti objavil príspevok na stránke Nekŕmte nás odpadom, kde niekto v Trenčíne namaľoval na ukrajinské auto písmeno Z „Dobry den, chcel by som anonymne poslat fotku za ktoru, sa velmi hanbim, respektive za “slovaka”-trageda, ktory toto dokazal spravit ukrajinskym utecencom, je to na mieste Trencin, sidlisko Juh.“ informuje stránka.

Tento symbol používajú Rusi ako symbol vojny na Ukrajine a chvália sa ním. Niektorí politici aj na Slovensku chcú symbol Z zakázať.

Podľa našich informácii od miestneho pumpára v Bratislave sa začínajú nálady medzi Ukrajincami a Slovákmi vyostrovať a dochádza ku konfliktom. Iná Ukrajinka, ktorá je na Slovensku zamestnaná ako kaderníčka nám zase povedala, že jej jeden Slovák nadával v potravinách, že nemá rúško a má vypadnúť na Ukrajinu a je „príživníčka“.