Sankcie? Slovák si v ruských potravinách nakupuje potraviny zo Západu, ako by sa nič nedialo

Na Rusko boli tento rok uvalené niekoľké sankcie za jeho inváziu na Ukrajine. Veľké západné firmy z krajiny odišli alebo ukončili export do tejto krajiny.

Odišiel napríklad McDonald či rôzne automobilky. Rusi majú problém s platobnými kartami, pretože aj veľké firmy odišli z krajiny

Krajina si to však všetko vynahradila a Rusi sa naučili tieto veci obísť. Aj na sociálnych sieťach, ktoré už v Rusku nemali byť, dnes nájdete ruské modelky.

Slovák žijúci v Rusku teraz natočil v meste Jekaterinburg potraviny na sídlisku a ukázal, že tam Rusi majú potraviny, aké by sankciovaná krajina nemala mať. Video natočil 12.novembra 2022

V Rusku si však naďalej dokážete kúpiť rôzne sladkosti zo západu ako Milka, Nutella či energetické nápoje ako Redbull.

V Taliansku vykradli vilu ruského miliardára a kritika invázie

Lupiči vykradli vilu ruského miliardára Olega Tiňkova. Ten kritizoval útočnú vojnu aj stav ruskej armády a na protest proti invázii na Ukrajinu sa vzdal ruského občianstva. Zo sejfov v jeho sídle v talianskom meste Forte dei Marmi mali zmiznúť hodinky a šperky v hodnote stoviek tisíc eur. Informoval o tom denník Il Messaggero.

Na ukrajinský Nikopol dopadlo 40 ruských rakiet, zasiahli obytné domy

Ruská armáda v noci na piatok vypálila viac ako 40 rakiet na juhukrajinský Nikopol, informoval šéf Dnepropetrovskej oblasti Valentyn Rezničenko. Strely zasiahli niekoľko obytných domov vrátane výškových, elektrické vedenie, automobily a hospodárske objekty. Žiadne obete nie sú zatiaľ hlásené.

Rusko ďalej zápasí s nespokojnosťou mobilizovaných

Rusko ďalej zápasí s nespokojnosťou mobilizovaných mužov as nízkou úrovňou morálky na frontových líniách, uvádza Inštitút pre štúdium vojny. Podľa ruských zdrojov mali regrúti z Novosibirskej oblasti odmietnuť bojovať, kým sa im nedostane riadneho výcviku. Podľa ukrajinskej námestníčky ministra obrany Hanny Maljarovej sa niektorí ruskí branci sami zraňujú, aby mohli opustiť front.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *