Rusom nestačí, aby Ukrajina nevstúpila do NATO. Putin má jasný cieľ, čo chce na Ukrajine urobiť

Blízka osoba ruského prezidenta Vladimira Putina a dnes podpredseda ruskej Bezpečnostnej rady Dmitrij Medvedev vyhlásil vo francúzskej televízii, že Rusku už nebude na ukončenie invázie stačiť, aby sa Ukrajina vzdala snahy o vstup do NATO.

„Zrieknutie sa účasti v Severoatlantickej aliancii je teraz životne dôležité, ale na nastolenie mieru je to už nedostatočné,“ povedal Medvedev pre televíziu LCI, cituje ho Reuters.

Rusko podľa neho bude pokračovať v „špeciálnej vojenskej operácii“, kým sa nedosiahnu jej ciele. Putin tvrdí, že chce „denacifikovať“ Ukrajinu. Kyjev a Západ tvrdia, že ide o nepodloženú zámienku na dobyvačnú vojnu.

Rusko a Ukrajina po začatí invázie uskutočnili niekoľko kôl rokovaní, ktoré však nepriniesli žiadny pokrok a vyhliadky na ich obnovenie sú mizivé.

„Pokračovanie rozhovorov bude závisieť od toho, ako sa budú vyvíjať udalosti. Už predtým sme boli pripravení stretnúť sa (so Zelenským),“ povedal Medvedev.

Rusko zrejme presúva k hraniciam s Ukrajinou takzvaný tretí armádny zbor

Informovala v sobotu investigatívna organizácia Conflict Intelligence Team (CIT). Podľa nej o tom svedčia fotografie a videozáznamy z posledných dní, ktoré zobrazujú prevoz armádnej techniky po železnici vrátane raketového systému Buk a tankov. Možno predpokladať, že ide o presun celého armádneho zboru alebo aspoň jeho bojaschopnej časti. Formácia podľa CIT vycestovala 22. a 24. augusta z Nižegorodskej oblasti a pohybuje sa smerom do Rostovskej oblasti, k ukrajinským hraniciam. Mieri do stanice Něklinovka, ktorá leží blízko frontu v ukrajinskej Doneckej a Záporožskej oblasti.

2 Replies to “Rusom nestačí, aby Ukrajina nevstúpila do NATO. Putin má jasný cieľ, čo chce na Ukrajine urobiť

  1. Je čas opäť vziať Ukrajinu pod svoje krídla. Matička Rus neopúšťa svoje deti. Vždy ich prichýli, vždy im odpustí a vždy ich príjme s otvorenou náručou. Presne ako to je písané aj BIBLII!!! Poznáte ten príbeh o stratenom synovi? Treba ale najskôr vybiť tú fašistickú pliagu, ktorá sa zase raz pokúsila rozmôcť sa na Ukrajine. A teraz treba byť dôsledný!!! Už žiadne zľutovanie!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *