Zelenský má problém! Putin nariadil pokračovať v útokoch na Ukrajine

Od prezidenta Vladimira Putina z Ruska prichádzajú pre Zelenského a celú Ukrajinu neprijémne správy.

Putin totiž práve nariadil svojmu ministrovi obrany Sergejovi Šojguovi, aby ruské jednotky pokračovali v ofenzíve na Ukrajine po tom, čo ovládli celú Luhanskú oblasť a teda pokračovali v ofenzíve.

„Vojenské jednotky, vrátane skupín Východ a Západ, musia plniť svoje úlohy podľa predtým schválených plánov,“ povedal Putin Šojguovi, pričom vyjadril nádej, že všetko pôjde tak, ako doteraz v luhanskej operácii.

Zelenskyj sa zaviazal znovu dobyť Lysyčansk

Ukrajinský prezident priznal, že sa jeho sily stiahli z rozbombardovaného mesta Lysyčansk, ale sľúbil, že s oneskorením získa kontrolu nad strateným územím s pomocou západných zbraní dlhého doletu.

„Ak velitelia našej armády sťahujú ľudí z určitých bodov na fronte, kde má nepriateľ najväčšiu prevahu v palebnej sile, a to sa týka aj Lysyčanska, znamená to jediné,“ povedal Zelenskyj vo svojom nočnom videoprenose.

„Že sa vrátime vďaka našej taktike, vďaka zvýšeniu dodávok moderných zbraní.“

Západ blokuje mier s Ukrajinou, tvrdí Peskov

Moskva obvinila západné krajiny, že bránia mierovým rokovaniam s Ukrajinou a preťahujú tak vojnu.

„Teraz nastal okamih, keď západné krajiny stavili všetko na pokračovanie vojny,“ uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v štátnej televízii.

Západ pod vedením Spojených štátov nedovoľuje Ukrajincom „premýšľať o mieri, ani o ňom hovoriť, ani o ňom diskutovať“, povedal Peskov.

Ruský minister obrany informoval o dobytí Lysyčanska

Ruský minister obrany uviedol, že moskovské sily ovládli posledné veľké mesto v ukrajinskej Luhanskej provincii, ktoré je pod kontrolou Ukrajiny.

Minister obrany Sergej Šojgu oznámil prezidentovi Vladimírovi Putinovi, že „v dôsledku úspešných vojenských operácií ozbrojenej sily Ruskej federácie spoločne s jednotkami Ľudovej milície Luhanskej ľudovej republiky plne ovládli mesto Lysyčansk“, informujú ruské tlačové agentúry.

4 Replies to “Zelenský má problém! Putin nariadil pokračovať v útokoch na Ukrajine

  1. Rusko musí svoju operáciu doviesť až do konca, inak hrozí že ten fašistický zloduch by časom zase napadol oslobodené územia. Smrť fašistickým okupantom!!! Mor ho!!! Svetu mier!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *