Je to tu! Rusi od dnes znižujú dodávky plynu na Slovensko

Ruský Gazprom od dnes zníži dodávky plynu na Slovensko o približne 30%.

Slovenský plynárenský priemysel tak od dnes očakáva zníženie dodávok ruského plynu o asi 30%.

„Dnes očakávame, na základe informácií od spoločnosti Gazprom Export, že dodávky plynu v rámci našej zmluvy budú nižšie asi o 30 %,“ uviedol hovorca SPP v e-mailovej odpovedi na otázky agentúry Reuters. „Vyššie uvedené zníženie nemá žiadny vplyv na našich zákazníkov,“.

Západný svet sankciami trestá Rusko za jeho inváziu na Ukrajine. Zdá sa však, že Putin si našiel iné zdroje, ktoré mu držia jeho ekonomiku.

Ázii sa páčia priaznivé ceny ropy a kupuje tak od Ruska vo veľkom. Rusko dostalo v máji za export svojej ropy 20 miliárd dolárov po tom, čo sa výnosy z vývozu tejto komodity vrátili na úroveň spred ruskej agresie na Ukrajinu. 

Toto môže Západ pokladať za neúspešnú politiku. Najnovšia správa Medzinárodnej agentúry pre energiu uvádza, že z prepravy ropy a ropných výrobkov vzrástli oproti aprílu o 11 percent, a to aj napriek trojpercentnému poklesu exportu.

Spojenci NATO budú pokračovať v dodávkach zbraní na Ukrajinu, povedal Stoltenberg

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg vyhlásil, že členovia transatlantickej vojenskej aliancie vedenej Spojenými štátmi budú aj naďalej dodávať Ukrajine ťažké zbrane a systémy dlhého doletu.

V prejave k novinárom na tlačovej konferencii v Bruseli pred zasadnutím ministrov obrany NATO Stoltenberg uviedol, že aliancia sa „mimoriadne sústredí na zvýšenie podpory“ Kyjevu.

One Reply to “Je to tu! Rusi od dnes znižujú dodávky plynu na Slovensko”

  1. Tak a dočkali sme sa. Zábava začne až na jeseň. Uvidíme kam vyletia ceny za plyn. Táto liberálno-fašistická vláda ničí Slovensko!!! Boh ochraňuj Slovensko a rodu verných Slovákov!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *