Ruskí politici oslavujú pád Johnsona a hovoria, že „hlúpy klaun“ je preč

Ruskí politici oslavujú pád Borisa Johnsona a označujú britského vodcu za „hlúpeho klauna“, ktorý sa konečne dočkal spravodlivej odmeny za vyzbrojovanie Ukrajiny proti Rusku.

„Nemá nás rád, my ho tiež nemáme radi,“ povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov krátko predtým, ako Johnson stál v Downing Street, aby oznámil svoju rezignáciu.

Ruský magnát Oleg Deripaska na Telegrame uviedol, že ide o „neslávny koniec“ pre „hlúpeho klauna“, ktorého svedomie bude poznamenané „desiatkami tisíc životov v tomto nezmyselnom konflikte na Ukrajine“.

„Klaun odchádza,“ uviedol predseda dolnej komory ruského parlamentu Vjačeslav Volodin. „Je to jeden z hlavných ideológov vojny proti Rusku do poslednej Ukrajiny. Európski lídri by sa mali zamyslieť nad tým, kam taká politika vedie.“

Ukrajinský poradca ďakuje Johnsonovi za podporu Ukrajiny

Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského poďakoval odchádzajúcemu britskému premiérovi Borisovi Johnsonovi za to, že vždy stál na čele podpory Ukrajiny.

Mychajlo Podoljak vo videu, ktoré sprevádza príspevok na Twitteri, dodal, že Johnson, ktorý vyhlásil, že vo funkcii premiéra skončí, bol „človekom, ktorý od začiatku“ ruskej invázie na Ukrajinu začal nazývať veci pravými menami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *