Futbalisti stále kolabujú, dostávajú infarkty a dokonca umierajú na ihrisku

V uplynulom týždni skolabovali na ihrisku dvaja významní futbalisti, čím pokračoval trend, ktorý sa zrejme stal normou.

Minulú stredu 28-ročný brazílsky hráč Zé Carlos z klubu Ferroviário náhle ochorel počas pohárového zápasu.

Podľa správ bol počas zápasu ošetrený a na krátky čas sa vrátil na ihrisko, potom bol vystriedaný a následne skolaboval a sanitka ho previezla do nemocnice.

Hráč bol našťastie neskôr z nemocnice prepustený a zotavuje sa.

Pri inom incidente v Španielsku dvadsaťpäťročný srbský obranca Dragiša Gudelj skolaboval na ihrisku a utrpel zástavu srdca.

Podľa správ lekári na ihrisku vykonali resuscitáciu a Gudelja oživili. Ošetrovali ho sedem minút a potom ho previezli do nemocnice.

Ostatní hráči zostali v šoku a niektorí sa rozplakali. Zápas bol po incidente prerušený.

Správy hovoria, že keď sa Gudelj prebral, chcel pokračovať v zápase.

Hráč je teraz „stabilizovaný“, ale v nemocnici je pod „prísnym dohľadom“.

Gudeljov brat, ktorý tiež hrá v Španielsku, poslal aktuálne informácie, v ktorých poznamenal: „Môj brat žije, (jeho srdce) stále bije, vďaka lekárskej službe Cordoba CF.“

Okrem týchto dvoch incidentov nemal začiatkom tohto mesiaca také šťastie obranca Pobrežia Slonoviny Moustapha Sylla z RC Abidjan, ktorý bohužiaľ zomrel po kolapse počas ligového zápasu.

Mal len 21 rokov.

V Grécku minulý mesiac 20-ročný hráč z Karditsa náhle skolaboval bez akéhokoľvek kontaktu s iným futbalistom a neskôr zomrel v nemocnici.

Neustály nárast počtu hráčov, ktorí majú problémy so srdcom, bolesti na hrudníku a v najhoršom prípade skolabujú a zomrú, viedol mnohých k tomu, aby žiadali vyšetriť, čo je príčinou zjavného nárastu takýchto incidentov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *