Rusi sa chystajú zničiť americké raketové systémy, ktoré mieria na Ukrajinu: Samozrejme, že ich zničíme

Oficiálny hovorca Kremľa Dmitrij Peskov sa domnieva, že cesta ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského do Spojených štátov by mohla byť spojená so snahou Washingtonu bojovať s Moskvou nepriamo, uvádza RIA Novosti.

Peskov tiež vyjadril poľutovanie nad tým, že ani prezident [USA Joe] Biden, ani prezident Zelenskyj nepovedali nič, čo by sa dalo vnímať ako ich prípadná ochota vypočuť si obavy Ruska.

Podľa Peskova na stretnutí nezazneli ani žiadne výzvy na mier.

Ukrajinský líder pricestoval do Spojených štátov v stredu 21. decembra. Joe Biden počas stretnutia so svojím ukrajinským náprotivkom poznamenal, že ruský prezident Vladimir Putin nemá v úmysle zastaviť túto vojnu. Zelenskyj zasa vyjadril nádej, že Kongres podporí balík pomoci Ukrajine vo výške 45 miliárd dolárov.

„S poľutovaním môžeme teraz konštatovať skutočnosť, že ani prezident Biden, ani prezident Zelenskyj nepovedali aspoň niečo, čo by sa dalo vnímať ako potenciálna ochota vypočuť si obavy Ruska. Nepadlo ani slovo, ktoré by varovalo pána Zelenského pred pokračovaním barbarského ostreľovania obytných budov v osadách Donbasu. Neodznela ani žiadna skutočná výzva na mier,“ povedal Peskov 22. decembra.

„To svedčí o tom, že Spojené štáty pokračujú vo svojej línii s cieľom de facto a nepriamo bojovať s Ruskom do posledného Ukrajinca,“ uzavrel.

Rusko zničí americké protilietadlové systémy na Ukrajine

Protilietadlové raketové systémy USA Patriot sa stanú legitímnym cieľom ruskej armády, ak budú dodané na Ukrajinu, uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, ktorého citovala agentúra TASS.

„Áno, samozrejme, ako všetky ostatné typy zbraní, ktoré používajú ozbrojené sily Ukrajiny. Koniec koncov, demilitarizácia je jedným z cieľov špeciálnej vojenskej operácie,“ povedal Peskov, keď odpovedal na otázku, či sa americké systémy protivzdušnej obrany stanú legitímnym cieľom.

Predtým vysokopostavený predstaviteľ amerického ministerstva obrany pod podmienkou anonymity pre americké publikácie uviedol, že Washington pošle na Ukrajinu systémy Patriot v priebehu niekoľkých mesiacov. Niekoľko mesiacov potrvá, kým sa ukrajinskí vojaci vyškolia, ako ich používať, dodal úradník.

Americký prezident Joe Biden povedal, že Washington dodá Kyjevu systémy protivzdušnej obrany Patriot, ale nešpecifikoval časový rámec týchto dodávok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *