Rómovia sa dohádali medzi sebou, lebo sa nevedeli slušne chovať. Takto ich nazval ich vlastný!

Jeden zo zvolávateľov Rómov na akciu v Michalovciach, kde chceli pokojne protestovať proti Marianovi Kotlebovi sa vo svojom najnovšom videu pustil do vlastných radov.

Kritizuje Rómov, že sa chovali neslušne a skočili Kotlebovi do pasce. Róm dokonca tvrdí, že sa nechali vyprovokovať, pretože sú indiáni, ako ich vraj nazvali majoritní občania.

Poslanec ĽSNS a brat Mariana Kotlebu, Marek Kotleba bol hosťom v diskusnej relácii na TA3, kde hovoril na tému brutálne zavraždenej zdravotnej sestry Eriky v Michalovciach,

Marek Kotleba hovoril aj o mítingu v Michalovciach, kde prišla veľká časť Rómov a aj podporovateľov Mariana Kotlebu, ale aj obyčajní obyvatelia mesta.

Marian Kotleba bol pozvaný organizátormi na toto podujatie a mal rovnako, ako rómsky zástupca, vystúpiť aj on a každý by dostal rovnaký priestor.

Akonáhle sa však objavil na pódiu, rómska časť námestia skandovala, kričala a urážala Mariana Kotlebu. Ostatní v dave však Kotlebu privítali.

Ako tvrdí brat Kotlebu, niektorí Rómovia sa im vyhrážali na sociálnych sieťach, že ich tam dopichajú či polejú kyselinou.

Šéf ĽSNS Marian Kotleba odsúdil brutálnu vraždu sestričky Eriky v Michalovciach a kritizoval vládu a prezidentku, že v prípade zavraždených LGBTI osôb pred Teplárňou konali okamžite a razantne, no v prípade Eriky neposlala Čaputová ani veniec na hrob.

“Sme tu preto, aby sme spoločne vláde v Bratislave odkázali, že sa musí konečne zaoberať situáciou ľudí na východnom Slovensku,” povedal z pódia Marian Kotleba predvčerom na zhromaždení v Michalovciach.

Kotleba opakovane tvrdí, že akcia v Michalovciach nebola namierená proti Rómom, ale aby platil rovnaký meter pre všetkých. Pýta sa, prečo vláda a prezidentka konali tak razantne, keď išlo o zavraždených z LGBTI komunity, ale keď ide o zdravotnú sestru Eriku, nič sa nedeje.

Rómovia si to však vzali po svojom a tvrdia, že Kotleba ničí ich život na Slovensku a idú do ulíc.

Europoslanec Peter Pollák dokonca na Mariana Kotlebu podal trestné oznámenie za to, že prisudzuje vinu celej rómskej komunite. “Dôkazy budeme priebežne dopĺňať, zhromažďuje ich polícia, zhromažďujeme ich aj my”, povedal Pollák pre TA3.

Včera mal tlačovú konferenciu predseda Únie Rómov Slovenska František Tanko, ktorý povedal: “Najviac nás mrzí to, že Marián Kotleba zneužíva tento problém vo svoj prospech a takto si zohrieva politickú polievočku, aby získal väčšie preferencie pre svoju politickú stranu.”

“Je absolútne zarážajúce to, že všetkých Rómov hádže do jedného vreca”, povedal Tanko. “Tento problém nemôžeme nechať na mŕtvom bode. Pretože Kotleba už niekoľko rokov znehodnocuje život Rómov na Slovensku a dehonestuje Rómov na Slovensku, všetkých hádže do jedného vreca, sme sa rozhodli, že v priebehu nasledujúcich dní vyjdeme aj my do ulíc a vyzveme predsedu vlády, pani prezidentku, aby naozaj s tým niečo urobila. Pretože Rómovia na Slovensku sú pobúrení chovaním pána Kotlebu.” Tanko tvrdí, že Kotleba poburuje majoritu proti Rómom, ktorých na Slovensku žije okolo 500 tisíc. “Nemôžeme ani my nekonečne tolerovať jeho chovanie voči nám – Rómom,” povedal Tanko.

Rómovia chcú zorganizovať vo väčších mestách Slovenska “slušný pochod” proti politike Kotlebu. Pochody sa uskutočnia v mestách, v ktorých žije väčšia komunita Rómov. Vznesú aj konkrétne požiadavky, ktoré ale upresnia na stretnutí Únie tento týždeň.

Kotleba však opakovane aj dnes na Rádiu Kompas hovoril o tom, že aj medzi majoritným bielym obyvateľstvom sú vrahovia či kriminálnici a treba poukazovať na všetky problémy.

V Michalovciach na pódiu dokonca samotný Kotleba prišiel za zástupcom Rómov a snažil sa situáciu upokojiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *