Remišová: Ukrajinci dávajú robotu Slovákom! My im nedávame prakticky nič!

Ministerka investícii a IT, a tiež aj šéfka Za Ľudí Veronika Remišová, tvrdí, že zatiaľ čo Slovensko neposiela na Ukrajinu nič zadarmo, Ukrajinci dávajú robotu ľuďom na Slovensku, píše portál eReport.sk

Remišová sa veľakrát vyjadruje na tému Ukrajiny, ktorá je napádaná Ruskom a stojí za ich obranou

„Pre Ukrajinu nejde prakticky nič, húfnice Zuzana 2 sa im teraz normálne predávajú, dávajú prácu ľuďom na Slovensku,“ tvrdí Remišová v reakcii na jedného z občanov na sociálnej sieti.

Podľa šéfky Za Ľudí sa vláda snaží Slovákom pomáhať „Pred vplyvom inflačnej aj energetickej krízy vo svete sa nedajú ľudia ochrániť úplne, ale robíme čo sa dá. Napríklad dôchodcovia dostali tento rok navyše k bežnému dôchodku už pol miliardy eur, ešte dostanú do konca roka 14. dôchodok a v januári zvýšenie dôchodkov v priemere o 60 eur mesačne. V lete sa radikálne zvýšila podpora pre rodiny s deťmi,“ tvrdí Remišová.

Tvrdí dokonca, že ceny energií sa u nás nemenia a to aj napriek tomu, že práve ceny energií zvyšujú ceny ostatných komodít a aj životné náklady občanov. „Na rozdiel od napríklad ČR sú u nás ceny energií rovnaké ako v januári, v ČR dnes platia za plyn 4x viac ako u nás, za elektrinu 2x viac, a vláda tam ceny iba zmrazila na podobne vysokej úrovni. Inflácia je na Slovensku menšia ako v Maďarsku, Česku aj Poľsku,“ dodala Remišová, píše portál eReport.sk

„S tým teda s vami súhlasím, UK dáva prácu Slovákom,všade kde sa pohnú ostáva po nich spúšť.A oni to nie sú kto za sebou uprace.“ píše Gabika v diskusii.

„Každý, kto pomáhá Ukrajine tým, že tam dováža zbrane alebo ju finančne podporuje na ďalší nákup zbraní, stáva sa potenciálnym vrahom bez ohľadu na to, či sa priamo vojny zúčastní alebo nie! Radšej by si sa mala starať o to, aby tam bol MIER!!!“ myslí si Rudolf.

„Remišová ty si naozaj úplne sprostá. Na Ukrajinu išla ochrana nášho neba S 300 za niekoľko desiatok miliónov éčok. A podľa teba nič na Ukrajinu nejde! Odíď z postu podpredsedníčky vlády, lebo sa za teba musia hanbiť všetky ženy. Ty si predsedníčka akej strany? Strany so žiadnymi percentami.“ píše Marek.

„Pani Remisova vy kde zijete na melmaku,tak blbu zenu som este nevidela,radsej custe ,predtym ak nieco vypustite z huby ,!!!!“ píše Jarmila.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *