Polícia našla vraha, ktorý zastrelil dvoch nevinných mužov a chcel zastreliť aj premiéra. Spáchal samovraždu

Polícia našla vraha, ktorý včera neľútosne zastrelil dvoch mužov pred barom Tepláreň v Bratislave na Zámockej ulici.

„Môžeme upokojiť verejnosť, že ďalší útok strelca zo Zámockej ulice v Bratislave jej nehrozí. Dnes ráno polícia strelca vypátrala. Mŕtveho,“ uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

V tomto podniku sa stretávala LGBTI komunita a práve to mal byť motív vraha, nenávisť k LGBTI ľuďom.

Vrahom má byť mladý muž Juraj K. (18), ktorého otec kandidoval a Harabinovu stranu Vlasť, píšu aktuality.sk

Po tom, ako vraždil, Juraj K. ďalej komunikoval cez sociálne siete, na ktorých sa priznal k činu a kde napísal aj to, že pôvodne chcel zavraždiť predsedu vlády, píšu ďalej aktuality.sk

Vrah totiž celý večer po vražde ešte komunikoval cez sociálnu sieť Twitter, kde kým ho hľadal policajný vrtuľník, on písal komentáre a statusy.

To, čo sa stalo na Zámockej, kde zastrelil dvoch ľudí, nazval „srandičkou na Zámockej“.

Podľa správ, ktoré zverejnil na svojom účte na Twitteri, mal vraždiť z nenávisti k LGBTI komunite. Pár hodín pred incidentom zverejnil vyše 60-stranový manifest v angličtine, v ktorom píše o Židoch, sionistoch, nadradenosti bielej rasy. Spája v ňom známe rasistické naratívy s konšpiráciami, píšu ďalej aktuality.sk

Jeho Twitterovi účet neskôr služba zablokovala. Sám písal, že sa zabije a neskôr sa odmlčal. Polícia ho dnes mala nájsť mŕtveho.

Podľa zistení páchateľ v stredu 12.októbra 2022 v čase 19:12 hod pred podnikom Tepláreň na Zámockej ulici niekoľkokrát vystrelil a následne ušiel. V prípade oboch obetí ide o mužov, jeden z nich bol v podniku čašníkom. 

Podľa svedeckých výpovedí, ktoré sa nám podarilo získať, páchateľ čakal na mieste asi 30 minút a chystal si pištoľ s laserovým zameriavačom, pričom keď jeho obete vyšli z podniku, mal na ne ponad dve ženy namieriť a strieľať.

Zranená je aj čašníčka podniku, ktorá bola prevezená do nemocnice.

K tragickému incidentu sa na sociálnej sieti Facebook vyjadril aj bezpečnostný expert a odborník na extrémistickú scénu na Slovensku, Radovan Bránik

„Zoznam nepriateľov mladého Krajčíka je neuveriteľne dlhý a ľudia z homosexuálnej komunity mali večer jednoducho len tú nekonečnú smolu, že boli zo všetkých dostupných najľahšie zraniteľným terčom. Ak by mu priali okolnosti, začal by – podľa vlastných plánov – zabíjaním v budove, v ktorej sa stretávajú niektorí ortodoxní Židia a až odtiaľ sa hodlal presunúť k Teplárni. Pretože jeho manifest začína slovami: “It’s the jews. It’s the jews. It’s the jews. They all have names and addresses. The people responsible for our situation have names and addresses. The jews responsible have names and addresses (Sú to Židia. Sú to Židia, Sú to Židia. Všetci majú mená a adresy. Ľudia zodpovední za našu situáciu majú mená a adresy. Zodpovední Židia majú mená a adresy),” uviedol v statuse Bránik.

„Vraždil 19 ročný, extrémne inteligentný absolvent školy pre mimoriadne nadané deti. Mladík, ktorého trackrecord na sociálnych sieťach dáva zo spätného pohľadu zmysel, no odhaliť jeho skutočné zámery a silu odhodlania bolo prakticky nemožné,“ napísal Bránik.

One Reply to “Polícia našla vraha, ktorý zastrelil dvoch nevinných mužov a chcel zastreliť aj premiéra. Spáchal samovraždu”

  1. Spätné upozornenie: Strele – Political Ponerology

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *