Rakúsky lobista NATO tvrdí, že Putin je slobodomurár a opisuje plány na rozdelenie Ruska, Číny a Iránu

Nasleduje rozhovor rakúskej webovej stránky s lobistom Güntherom Fehlingerom, ktorý sa už roky snaží presadiť vstup krajiny do NATO napriek odporu väčšiny obyvateľstva.

Hovoril o všetkých možných veciach: Putin je slobodomurár, nechal sa počuť. Západ sa má zámerne zjednotiť pod NATO, aby vytvoril megastát pod vládou USA.

Fehlinger sa zároveň výrazne angažuje v rozdelení Ruska, Číny a Iránu na trpasličie štáty. Priznáva, že želané zmeny režimov by si vyžiadali veľké krviprelievanie. Koniec koncov, bude sa to robiť pre „slobodu“, ako hovorí. Fehlinger dostáva finančnú podporu od EÚ na svoju „rozvojovú pomoc“, ktorá sa teraz poskytuje aj v Rakúsku.

Günther Fehlinger nedávno verejne vyzval na celosvetový masonský odpor proti „bratovi Putinovi“.

Otázka všetkých otázok objasnila situáciu na začiatku rozhovoru. Je Putin slobodomurár? – Fehlinger, ktorý sám nie je slobodomurárom, to nemohol priamo potvrdiť, ale povedal mu to jeden srbský slobodomurár. Fehlingerovi povedal, že Putin sa veľmi angažoval v slobodomurárstve okolo roku 2000, „v tomto období, keď bol na Západe veľmi populárny“.

Ako sa človek stane lobistom NATO?

Günther Fehlinger vyrastal v Linzi a od začiatku bol veľkým fanúšikom Ameriky. „Už vtedy som si myslel, že Ronald Reagan a Maggie Thatcherová sú mimoriadne cool,“ prezrádza Fehlinger v exkluzívnom rozhovore s Bernadette Conradsovou.

Okrem toho je ekonomicky liberálny. Jeho politická kariéra sa začala v ÖVP, bol študentom v študentskej organizácii EPP EDS – „Európski demokratickí študenti“. Neskôr podporoval Wolfganga Schüssela a niekoľko rokov pracoval pre Zväz malých a stredných podnikov EÚ: „Vždy som bol proamerický, proatlantický. Samozrejme!“

Dnes je Fehlinger z ÖVP rozčarovaný, ako vysvetľuje v jednom rozhovore. Kritizuje dodržiavanie politiky formovania rakúskej identity po druhej svetovej vojne. Z Fehlingerovho pohľadu si však najmä zavedenie trvalej neutrality vyžaduje demontáž, a preto inicioval referendum o vstupe do NATO.

Fehlinger sa nezaoberá otázkou, či je rakúska neutralita výhodou na zabránenie prípadným ruským útokom. Jadrovej vojny sa však pravdepodobne netreba obávať. „Pretože USA by mali oveľa lepšie jadrové zbrane,“ hovorí.

„A nikto by už nepoužil jadrové zbrane, pretože vieme… aké sú hrozné,“ hovorí Fehlinger, fanúšik USA, pričom pravdepodobne naráža na atómové bomby v Hirošime a Nagasaki, bez toho, aby ich menoval – a už vôbec nie útočníka (pozn. prekl.: USA).

„Jadrová vojna by znamenala zničenie sveta – vzájomne zaručené zničenie – a Rusko by do nej pravdepodobne nevstúpilo,“ vysvetľuje Fehlinger, ktorý podľa očakávania už predtým vykreslil Putina ako vražedného vojnového štváča.

Netreba zabúdať, že rovnakú myšlienku v marci 2022 nakrátko vyslovil aj kancelár Karl Nehammer (ÖVP). Nehammer vyhlásil: „Sovietski komunisti nám vnútili vojenskú neutralitu.“ Za svoj protiústavný výrok si vyslúžil hlasný odpor FPÖ a SPÖ, načo sa Nehammer od takýchto radikálnych vyhlásení už zdržal.

„Od roku 1945 sme vždy boli súčasťou Ameriky,“ povedal Fehlinger. Kritizuje nečestnosť rakúskych politikov: „Proti svojmu presvedčeniu hovoria politici to, čo chce obyvateľstvo počuť. Keď sú na medzinárodných stretnutiach a niekto sa ich na to spýta, povedia: Áno, aj tak to vieme, ale čo máme robiť?“

Už v roku 1990 sa Fehlinger aktívne podieľal na budovaní stredopravých hnutí vo východnej Európe (poznámka: teda pravdepodobne aj u nás). Fehlinger je financovaný z fondov rozvojovej pomoci EÚ, ale robí to len na čiastočný úväzok.

Už v roku 2007 kolumbijský novinár a spisovateľ Hernando Calvo Ospina presne odhalil, ako USA prostredníctvom „Národnej nadácie pre demokraciu (NED)“ realizovali túto „výstavbu“ s cieľom kooptovať východnú Európu.

Myšlienka CIA zjednotiť Západ do megastátu pod vedením USA a označiť režimy definované ako nepriateľské, ktoré sa nepodriadia USA, za nedemokratické a zničiť ich podporou povstaní je stará.

Zvrhnutie Slobodana Miloševiča v Srbsku, ako aj „arabská jar“ a „oranžová revolúcia“ na Ukrajine sú svedectvom týchto udalostí. Fehlinger prezentuje tieto plány s nadšením:

„Rusko, Čína a Irán majú byť zneistené zmenou režimu, cielenou podporou a snahou o nezávislosť jednotlivých národov,“ hovorí.

Fehlinger pokračuje: „Mojou hlavnou témou – a to je táto séria aktivít, ktoré sa práve začali na Ukrajine – je podpora nástupníckych štátov Ruska v ich hnutiach za nezávislosť. Týmto sa zaoberám.“

Niekedy Fehlinger po prvýkrát počuje od ľudí, ktorých podporuje v ich úsilí o nezávislosť, o existencii ich národa alebo tohto územia: „Minulý týždeň som bol vo Washingtone. Vtedy ma kontaktovala exilová vláda Východného Turkestanu. Predtým som ani nevedel, že niečo také existuje,“ smeje sa Fehlinger.

Nemá problém pracovať pre regióny, ktoré predtým ani nepoznal. „To som zistil až teraz,“ hovorí spokojne lobista NATO, ale či už ide o Ujgurov, Mandžusko alebo Tibet, ktorý poznáme, južné Mongolsko alebo hnutie za nezávislosť v Šanghaji: potenciál na odtrhnutie je aj v Číne obrovský, takže „rozvojový pracovník“ má stále čo robiť.

Fehlinger získava mapy a informácie o možnom rozdelení od „Fóra slobodných národov“, s ktorým nedávno usporiadal kongres v „Hudsonovom inštitúte“, ktorý čiastočne financuje Bill Gates.

Fórum slobodných národov sa predtým zaoberalo rozdelením Ruska na trpasličie štáty, ale teraz rozširuje svoje záväzky aj na rozdelenie Iránu a Číny.

V decembri 2022 francúzska sociologička Marlène Laruelleová v časopise „Foreign Affairs“ varovala pred zamieňaním radikálnych vyhlásení politických emigrantov z „Fóra slobodných národov“ s názormi ruských občanov. Podľa nej by rozpad Ruska viedol ku katastrofe pre medzinárodnú bezpečnosť.

Navyše požiadavka „oslobodenia porobených národov“ siaha až k „antiboľševickému ľudovému bloku“, organizácii podporovanej CIA, ktorá sa už počas studenej vojny snažila zničiť Sovietsky zväz v prospech západného bloku.

Skutočnosť, že zvrátený pojem „demokracia“ sa používa ako zbraň v hegemonistickom boji USA, presne vysvetlil vo svojej analýze Hernando Calvo Ospina.

Aj lobista NATO je presvedčený, že v prospech „slobody“ a „demokracie“ podľa amerického vzoru musí tiecť krv. Európa tiež preliala veľa krvi počas revolúcií a pre Fehlingera je to súčasť hry. Ukazuje, že americký kult akceptuje nespočetné množstvo mŕtvych – a to celkom otvorene.

Navyše, pre Fehlingera je jedno, či revolúcie vychádzajú z ľudu, alebo sú riadené zvonka. A nič ho nemôže odradiť od jeho úsilia, ani poukázanie na to, že ruská revolúcia, ktorá urobila boľševizmus, ktorý on sám tak nenávidel, mocným, bola tiež riadená zvonka – a z Nemecka…

Toľko rozhovor, ktorý len potvrdzuje, že politika USA je politikou zasahovania do cudzích krajín, politikou revolúcií, vojen a prevratov.

Ale ako vidno, bábky, ktoré túto politiku pomáhajú realizovať, sú absolútne presvedčené, že ide o import demokracie, hoci často veľmi krvavej…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *