Nemecko obmedzuje grilovanie pod hrozbou pokuty 250 000 eur alebo väzenia

EÚ už diskutovala o zákaze grilovania v rámci „boja proti uhlíku“. Túto myšlienku teraz prevzalo Nemecko, hoci úrady doteraz obmedzenia odôvodňovali tým, že grilujúci nesmú príliš často obťažovať svojich susedov.

To však neznamená, že sa len neskúša, ako budú občania reagovať na nariadenie, ktoré sa pravdepodobne časom ešte sprísni. To znamená, do akej miery budú ochotní nariadenie dodržiavať, ale aj do akej miery budú ľudia ochotní udávať svojich susedov.

Nebolo by teda nič zvláštne, keby sa o rok či dva zaviedol podobný zákaz v celej EÚ, ale pod zámienkou boja proti CO2 a spotrebe mäsa…

Kým v Nemecku sa pod vedením ľavicovo extrémistickej ministerky vnútra Nancy Faeserovej tešia zločinci všetkého druhu – a najmä migranti – slobode, Nemci sú pre zmenu obmedzovaní zákonom. Tak je to v Bavorsku, kde sa teraz zasahuje proti „radikálnym grilovačom“.

Okresný súd v Mníchove rozhodol, že grilovanie je vo všeobecnosti povolené len štyrikrát do mesiaca, ale nikto nesmie grilovať počas dvoch po sebe nasledujúcich víkendov. Týka sa to všetkých, ktorí majú bezprostredných susedov, ktorých by mohlo príliš časté grilovanie v lete rušiť.

A neboli by to nemecké úrady, keby neboli zakázané aj alternatívne možnosti, ako napríklad grilovanie na elektrickom grile.

Samozrejme, rovnako ako v prípade Covidu dúfajú, že bežní občania budú ochotne udávať svojich susedov, aby sa nariadenie presadilo. Pretože: každému, kto nový zákon poruší, hrozí pokuta až do výšky 250 000 eur. Tým, ktorí nebudú ochotní zaplatiť, hrozí až šesť mesiacov väzenia.

Zákon – a najmä jeho uplatňovanie – sa zdá kontroverzný najmä v súvislosti s migrantmi, ktorí sú v Nemecku známi svojím rozsiahlym a bezohľadným grilovaním v parkoch a podobne.

Dá sa predpokladať, že „multikultúrna a prebudená polícia“ v ich prípade prižmúri oko…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *