Putina udržujú zdravého lekári zo Západu, ale tento rok je vraj jeho posledný, tvrdí tento muž

Ruský historik tvrdí, že Putin prežíva vďaka liečbe od západných lekárov a liečebných metód. Moc by mal vraj odovzdať pred jarou ďalší rok. Treba pripomenúť, že tento ruský historik a politológ takéto niečo tvrdil už aj v roku 2016.

Vladimir Putin na Vianoce všetkých prekvapil vyhlásením, že Rusko chce rokovať s Ukrajinou o ukončení vojny, ktorá sa začala vo februári minulého roka inváziou ruských vojsk do krajiny pod vedením Volodomíra Zelenského. Putin už druhýkrát v priebehu týždňa prejavil ochotu rokovať. „Všetky ozbrojené konflikty sa tak či onak končia rokovaniami,“ povedal. „Naším cieľom nie je ďalej roztáčať koleso vojenského konfliktu, ale naopak, ukončiť túto vojnu. O to sa usilujeme a budeme usilovať,“ povedal predstaviteľ Kremľa počas vystúpenia pred médiami. Tieto slová zazneli práve v čase, keď ruské jednotky začali nový ničivý útok na Cherson.

Ukrajina vylúčila prímerie, kým Rusko nestiahne svoje jednotky z jej územia. „Úplné prímerie z našej strany nastane až vtedy, keď na našom území nezostane ani jeden okupant,“ povedal Alexej Gromov, zástupca náčelníka hlavného operačného velenia generálneho štábu ukrajinskej armády.

To, že ruský prezident hovoril o možnosti zasadnúť k mierovým rokovaniam, považujú niektorí analytici za slabinu 70-ročného Vladimira Putina, ktorú pripisujú porážkam na bojisku, ale aj jeho krehkému zdravotnému stavu.

Ruský historik a politický analytik Valerij Solovej zašiel ešte ďalej a tvrdí, že Putin zostáva nažive výlučne preto, aby udržal vojnu s Ukrajinou pri živote, a to vďaka starostlivosti a liečbe, ktorú mu poskytuje tím zahraničných lekárov, napriek sankciám, ktoré Západ uvalil na neho a jeho režim.

Solovey pracoval ako profesor na Moskovskom inštitúte medzinárodných vzťahov (MGIMO),v škole pre špiónov a diplomatov, a tvrdí, že mal kontakty v prezidentovom okolí, ktoré ho informovali o Putinovom zdravotnom stave.

Historik trvá na tom, že šéf Kremľa žije vďaka liečbe zo Západu, z tej časti sveta, ktorú tak kritizoval a od ktorej sa on a jeho občania snažia držať ďalej. Táto liečba je vraj u ruského lídra mimoriadne účinná, pretože útočí na rakovinu, ktorou trpí, a spomaľuje jej šírenie, hoci podľa Soloveja bude rok 2023 pravdepodobne posledným rokom Putinovej vlády.

„Môžem povedať, že bez tejto liečby, ktorú mu poskytli zahraniční lekári, by určite nebol vo verejnom živote Ruskej federácie,“ povedal historik pre ukrajinský kanál YouTube Odessa Film Studio. „Používa najmodernejšiu liečbu a cielenú terapiu, ktorú mu Rusko nemôže poskytnúť….. Povedal by som, že liečba bola príliš úspešná. Správali sa k nemu príliš dobre,“ trval na svojom.

Napriek tomu „je koniec v nedohľadne, dokonca aj podľa lekárov, ktorí na liečbu dohliadajú, pretože žiadny liek nemôže byť nekonečne úspešný,“ povedal.

Napriek svojim tvrdeniam neuviedol pôvod zahraničných lekárov, ktorí údajne udržiavajú Putina pri živote, ale povedal, že prezident im dôveruje a jeho liečbe, na ktorú dohliada elita lekárov, ktorú ruský vodca výslovne vybral.

Solovey poukázal na problémy s pohyblivosťou, ktoré sa údajne prejavovali pri jeho verejných vystúpeniach: „Je zrejmé, že má problémy s pohybom, s nohami, a mnohí diváci si to všimli.“

Podľa informácií historika Putin trpí rakovinou hrubého čreva, ktorá sa rozšírila „a teraz je nebezpečnejšia“. Silné lieky, ktoré užíva na jej kontrolu, majú podľa neho významné vedľajšie účinky, ako napríklad skoré príznaky Parkinsonovej choroby. „Stratégiu a taktiku liečby určili lekári mimo Ruska,“ povedal. „Sú to lekári, ktorí ho operovali vo februári 2020, krátko po tom, ako mu diagnostikovali rakovinu.“

Pred niekoľkými mesiacmi sa intenzívne šírili fámy, že lieky šéfa Kremľa sú izraelské, predpísané a zakúpené v Izraeli.

Vzhľadom na jeho zhoršujúci sa stav je Soloveyovi jasné, že Putin sa už rozhodol, čo bude robiť, keď mu choroba zabráni pokračovať v každodenných povinnostiach prezidenta. Ruský prezident sa bude spoliehať na dvoch svojich najbližších spolupracovníkov, konkrétne na 45-ročného ruského ministra poľnohospodárstva Dmitrija Patruševa, ktorý je Rusom málo známy, ale teší sa jeho plnej dôvere. Druhým vybraným kandidátom by mal byť 71-ročný Nikolaj Patrušev, kolaborant so železnou rukou, protizápadne orientovaný človek zodpovedný za bezpečnosť krajiny a jeden z kľúčových architektov pri začatí a vývoji vojny na Ukrajine.

Tretím kandidátom na nástupníctvo by bol 50-ročný Alexej Djumin, bývalý Putinov ochrankár, bývalý námestník ministra obrany a súčasný gubernátor Tulskej oblasti.

Ruské elity sú presvedčené, že Patrušev bude zvolený, preto sa zatiaľ rozhodli nerobiť žiadne kroky: „Dúfajú, že moc sa dostane do ich rúk tak či onak, ale ako výsledok legálneho procesu transformácie.“ „Príde na rad klan Patruševovcov, Dmitrij Patrušev, ale teoreticky existuje možnosť, že budú schopní tento proces „stimulovať“.

Solovey jasne hovorí, že proces sa urýchlil a že k nástupníctvu by mohlo dôjsť na jar. „Ak neodíde dobrovoľne, budú konať iní ľudia. Putin má pred sebou poslednú šancu. Ak neurobí žiadny krok, elity sa od neho nadobro vzdialia… a začnú konať,“ povedal.

O zrušení minulotýždňovej cesty do Nižného Tagilu na návštevu závodu na výrobu tankov povedal: „Mohlo to súvisieť so zdravotnými problémami. „Zvyčajne sú pri rušení [ciest] v hre dva faktory: zdravotné a bezpečnostné otázky. Neviem, čo v tomto prípade prevládlo,“ uzavrel.

V posledných mesiacoch bol Putin odfotografovaný s podozrivými stopami po intravenóznej liečbe na chrbte ruky, pričom sa povráva, že mohol trpieť aj inými formami rakoviny.

V septembri Putina videli, ako sa počas verejného podujatia drží stoličky a trasú sa mu nohy. Tento obraz sa zopakoval o niekoľko dní neskôr počas stretnutia s kazašským prezidentom Kassymom Chomartom Tokajevom. Na jeho rukách sa tiež objavili fialové stopy, podobné tým, ktoré mu zostali po liečbe intravenóznou linkou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *