Putin práve rozhodol: Ukrajinské územie si berie Rusko

Ruskí poslanci dostali na piatkové popoludnie pozvanie do Kremľa. Akcie sa má zúčastniť prezident Vladimír Putin, oznámili ruské médiá, zatiaľ bez ďalšieho upresnenia.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov vzápätí potvrdil, že Rusko sa chystá v piatok oznámiť pripojenie separatistických území na Ukrajine, ktoré sa rozhodlo anektovať prostredníctvom nedávnych referend.

„Všetky štyri, všetky územia, kde sa konali referendá a kde podali ruskej strane príslušnú žiadosť,“ odpovedal Peskov podľa agentúry TASS na otázku, či v piatok budú zmluvy o pripojení k Rusku podpísané so všetkými štyrmi regiónmi, kde sa konali referendá, alebo len s časťou z nich.

Ide o medzinárodne neuznávanú Doneckú a Luhanskú ľudovú republiku a tiež o Chersonskú a Záporožskú oblasť. Už na jar 2014 Rusko anektovalo ukrajinský polostrov Krym.

K pripojeniu má dôjsť pri piatkovej ceremónii v Kremli. „Poslancom Štátnej dumy poslali pozvanie na 30. septembra do Kremľa, kde o 15.00 (14.00 SELČ) začne akcia s účasťou ruského prezidenta Vladimíra Putina,“ uviedol komunistický poslanec Denis Parfjonov na sociálnej sieti.

V Moskve sa už teraz nachádzajú vodcovia neuznávaných Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky a okupovaných častí Chersonskej a Záporožskej oblasti.

Kyjev, Západ, ale aj ďalšie krajiny hlasovania o pripojení Ruskom okupovaných či ovládaných území k Rusku neuznávajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *