Matovič upokojuje Slovákov? Prevedie nás cez energetickú krízu rovnako, ako cez pandémiu!

Minister financií Igor Matovič upokojuje Slovákov? Vraj zvládneme túto krízu a prevedú nás cez ňu, ako nás previedli cez pandémiu. Máme sa tešiť?

Matovič však v relácii TV JOJ Na Hrane o tom, že na stole sú riešenia s energetickou krízou „Riešenia sú známe. Celá Európa má kombinácie tých riešení nachystané. Našťastie na Slovensku vieme, že nové ceny platia od nového roka,“ povedal Matovič. „Keď to bude uzavreté, potom povieme, či stačia európske riešenia, alebo musíme zapnúť naše ochranné opatrenia,“ dodal.

„Keď to bude uzavreté, aj ministri hospodárstva na európskej úrovni, aj ministri financií, potom povieme, či stačia európske riešenia, alebo musíme zapnúť naše ochranné opatrenia,“ dodal Matovič. Vláda podľa neho prevedie Slovensko cez energetickú krízu rovnako ako cez pandémiu.

Slováci sa častokrát na sociálnych sieťach pýtajú, ako je možné, že máme jadrové elektrárne, sme elektricky sebestační, no musíme kupovať elektrinu na nemeckej burze.

Politici vysvetľujú, že sme v Európskej únii a musíme sa riadiť pravidlami únie.

Ceny však rastú raketovo rýchlo a ľudia už hľadajú aj extrémne riešenia.

Igor Matovič bol hosťom v diskusnej relácii Na Hrane, kde dostával aj divácke otázky. Jedna z nich znela „Prečo na hraniciach Slovenska nedáme dole elektrické vedenie? Keby sme to urobili, neexistuje, aby naša elektrina za 45€ opustila Slovensko“ napísala Ema.

Matovič odpovedal, že môžeme rovno povedať, že zajtra odídeme z Európskej Únie. Dodal však, že takéto elektrické prepojenie z inými štátmi je dobré, pretože sa vedia prepájať toky prúdu v prípade, keď niekde prúd chýba.

Ľudia však teraz kritizujú, že elektrinu si vyrobíme na Slovensku, no vyvážame ju do zahraničia a my musíme platiť vysoké ceny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *