Maďari budú dostávať navyše plyn od Rusov. Ich minister navštívil Moskvu, zimu prežijú v kľude

Náš južný sused Maďarsko hlási, že mu Rusko začalo dodávať extra plyn navyše na základe toho, že bol na návšteve v Moskve maďarský minister zahraničných vecí Pétra Szijjárta.

Maďarské ministerstvo zahraničných vecí hlási, že obchodné rokovania s Moskvou viedli k dohode a výsledkom je, že ruský energetický gigant Gazprom začal v piatok (12. 8.) dodávať Budapešti plyn „nad už predtým zazmluvnené množstvá“.

„Povinnosťou maďarskej vlády je zaistiť bezpečné dodávky zemného plynu do krajiny a my to plníme,“ uviedol na svojej stránke na sociálnej sieti predstaviteľ ministerstva Tamás Menczer.

V nasledujúcich riadkoch vám prinášam celý obsah statusu Menczera, ktorý na sociálnej sieti zverejnil v sobotu ráno o 8.00 hodine.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Nový český prezident: Ukrajina si po vojne zaslúži byť členom NATO

„Kvôli vojne v našom susedstve a reakcii na sankcie čelí Európa vážnej energetickej kríze. Napriek dramatickému zdražovaniu zemného plynu dnes nie je v prvom rade otázka, koľko plyn stojí, ale či ho bude dostatok na zimné obdobie.

Maďarsko vedie v naplnení zásobníkov plynu v pomere k spotrebe, v normálnych časoch by stačila úroveň nad 32% – najmä preto, že európsky priemer je pod 20% – ale bohužiaľ nežijeme v normálnych časoch, takže musíme si byť úplne istí. Preto vláda predtým rozhodla, že k už zazmluvneným množstvám by sa malo nakúpiť približne 700 miliónov metrov kubických zemného plynu.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Nový český prezident: Ukrajina si po vojne zaslúži byť členom NATO

Pri znalosti dnešných pomerov na európskom trhu je jasné, že získanie takého veľkého množstva je nemožné bez ruských zdrojov, a preto minister Péter Szijjártó nedávno rokoval v Moskve, po ktorom nasledovalo niekoľko obchodných rokovaní. Tie viedli k dohode, v dôsledku ktorej Gazprom včera ráno začal s dodávkami nad už zazmluvnené množstvá.

V prvej fáze bude do konca augusta prichádzať z juhu cez plynovod Turecký prúd dodatočný objem 2,6 milióna metrov kubických denne a už prebiehajú rokovania o septembrovom harmonograme. Povinnosťou maďarskej vlády je zabezpečiť bezpečné dodávky zemného plynu do krajiny a my túto povinnosť plníme.“

One Reply to “Maďari budú dostávať navyše plyn od Rusov. Ich minister navštívil Moskvu, zimu prežijú v kľude”

  1. Neuveriteľné, ako to dokázal? To ako fakt? Ha, ha, ha … jeden rozumný politik z celej EU!!! Maďari majú šťastie od Boha!!! Orbán je požehnaním pre Maďarov!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *