Putin chystá niečo masívne?! Mužov posiela na front aj bez výcviku (Video)

Ruská armáda má posielať novo regrutovaných brancov rovno na front, a to s minimálnym, alebo dokonca žiadnym výcvikom. Uviedol to ukrajinský generálny štáb na svojich sociálnych sieťach. Mobilizovaní muži sú údajne už po jednom dni okamžite vyslaní na bojisko, kde dopĺňajú jednotky, ktoré utrpeli straty.

Médiami kolujú videá čerstvo mobilizovaných mužov, Nemá sa im dostávať dostatočného tréningu, bez vojnovej teórie, niekedy dokonca aj bez nácviku streľby. Zvyšuje sa tým aj miera demoralizácie medzi ruskými vojakmi na Ukrajine.


Ukrajinský štáb neskôr dodal, že regrutovacie strediská sa od vyhlásenia mobilizácie nezastavili a intenzívne rozosielajú povolávacie príkazy. Tie chodia aj do Ruskom okupovaných oblastí, napríklad v krymskom Sevastopole malo byť povolaných až 1000 brancov.

Nezávislé ruské médium Mediazona zverejnilo príbeh ruskej ženy z Lipetska, ktorej manžel mal dostať povolávací rozkaz 22. septembra v ranných hodinách. V ten istý deň bol odvezený do výcvikového strediska v ruskom Belgorode. 25. septembra už bol odoslaný na front. Podľa jeho manželky neprebehla ani lekárska prehliadka.

Ruský prezident Vladimír Putin vyhlásil čiastočnú mobilizáciu vo štvrtok 21. septembra. Oficiálne malo byť povolaných viac ako 300 000 záložníkov, podľa skrytého paragrafu v zákone však Rusko môže povolať až milión mužov. Cieľom je zvrátiť nepriaznivý vývoj ruskej invázie na Ukrajine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *