Putin chce pravdepodobne dobyť celú Ukrajinu, hlási americké ministerstvo obrany

Námestník amerického ministra obrany Colin Kahl v utorok vyhlásil, že ruský prezident Vladimir Putin chce pravdepodobne dobyť veľkú časť Ukrajiny, alebo celé jej územie.

„Stále si myslím, že (Putin) plánuje získať významnú časť Ukrajiny, ak nie celú Ukrajinu. Nemyslím si však, že by tieto ciele mohol dosiahnuť,“ uviedol námestník s tým, že Rusko nemá na dobytie takýchto cieľov dostatočné vojenské kapacity.

Schôdzka ministrov obrany sa zamerala na potrebu ďalších zbraní pre Ukrajinu

Tucty ministrov obrany z NATO a ďalších častí sveta budú v stredu v Bruseli rokovať o dodávkach zbraní Ukrajine, uviedli podľa agentúry Reuters americkí predstavitelia.

„Rusko sa nevzdalo boja, hoci jeho pokrok je dosť anemický… To, čo máme, je táto rozdrvujúca sa, pomalá, postupná ruská operácia,“ povedal agentúre Reuters vysoko postavený americký predstaviteľ obrany, ktorý hovoril pod podmienkou anonymity.

„Takže otázka znie, čo Ukrajinci potrebujú, aby pokračovali v úspechu, ktorý už zaznamenali pri spomaľovaní a marení tohto ruského cieľa, a to bude hlavnou náplňou rokovania ministrov obrany,“ povedal úradník o treťom takomto stretnutí vedenom ministrom obrany Spojených štátov Lloydom Austinom.

Ukrajina potrebuje okrem iného 1 000 húfnic, 500 tankov a 1 000 bezpilotných lietadiel, uviedol v pondelok prezidentov poradca Mychajlo Podoljak. Zelenskyj navyše vyzval na zaobstaranie modernejších protiraketových systémov.

3 Replies to “Putin chce pravdepodobne dobyť celú Ukrajinu, hlási americké ministerstvo obrany

  1. Zase tára a ani nevie o čom. Putin nemá v úmysle dobíjať Ukrajinu. On ju má v úmysle oslobodiť spod fašistickej diktatúry!!! Fašisti sa chopili moci na Ukrajine po Majdane a to nezákonným spôsobom, keď násilne pučom zvrhli legitímne zvoleného prezidenta Janukovyča!!! Tento skutok viedol k tomu, že DĽR a LĽR sa v slobodnom a demokratickom referende rozhodli vystúpiť zo zväzku s fašistami ktorý násilne prevzali moc v Kyjeve. Rozbuškou bolo, keď fašisti v Kyjeve zakázali Ruský jazyk ako druhý úradný jazyk na Ukrajine!!! Po slobodnom a demokratickom referende fašisti z Kyjeva miesto toho aby sadli za rokovací stôl s týmito dvomi samostatnými republikami vyslali fašistické hordy aby išli na Donbas vraždiť detičky, ženy a starých ľudí!!! Západ vtedy mlčal a v tichosti podporoval fašistický režim v Kyjeve a robí to do dnes!!! Fašisti dokonca boli až tak odvážni, že za živa upálili 48 ľudí v Odese!!! A čo na to západ? čo na to EU a USA!!! No jednoducho nič boli ticho a sú ticho do dnes. Tým de facto mlčky podporujú toto vraždenie Rusky hovoriaceho obyvateľstva na Donbase a celej Ukrajine. Rusko nakoniec muselo voči tomuto besneniu fašistických svíň zasiahnuť!!! Výsledok poznáte!!! je to špeciálna operácia na Ukrajine ktorá má za cieľ odzbrojiť Ukrajinu a odstrániť všetkých fašistov!!! tak to vnímam ja osobne!!! Takto sa totižto veci udiali a nik ich nemôže prekrúcať a spochybňovať. Pravda nakoniec vždy zvíťazí!!! Zvíťazila aj v prípade klamstiev darebáckeho štátu USA o držaní ZHN v Iraku!!! Tak, že tak!!! mysleniu zdar!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *