Pustil by ho sudca na slobodu, keby tam umreli deti Hegera či Matoviča? pýta sa rozčúlený Kotleba

Šéf ĽSNS Marian Kotleba sa emotívne vyjadril na včerajší verdikt sudcu, ktorý prepustil Dušana Dědečku, ktorý opitý zavraždil piatich ľudí na zástavke v Bratislave a súdený bude na slobode.

Kotleba sa pýta, či by takto sudca reagoval, aj keby boli zabité deti Hegera či Matoviča: „Ja sa pýtam, či by kurv* takto isto postupoval ten sudca aj vtedy, ak by na tej zástavke umreli deti, ja nechcem nikomu nič zlé priať, ale keby tam boli deti Hegera alebo Matoviča… Ja sa pýtam, či by aj vtedy sa na to takto pozerali, že hoci je to papaláš, tak nemá záujem utekať, nemá záujem sa nejako skrývať.“ hovorí šéf ĽSNS s tým, že len v stredu dával video o tom, že musíme byť na pozore, pretože sa mu zdá, že sa tento prípad začína ututlávať.

„Prešli dva dni a už je chlap na slobode…a už sa rozpráva, o tom že, vlastne aké sú poľahčujúce okolnosti a že to tak vôbec nemuselo byť… “ hovorí Kotleba.

„Je mi z toho veľmi zle. Viete, mňa keď súdili, keď som pomohol trom ťažko skúšaním rodinám, tak prokurátor zvažoval väzbu na mňa, a tu človek zabije päť ľudí ožratý na zástavke a proste po dvoch dňoch ho pustia…“ kritizuje Kotleba emotívne vo videu.

Dušana Dědečku včera sudca prepustil a stíhaný bude na slobode

Celé Slovensko bolo šokované zo záberov, kde sa Dědečka bez slova predieral cez novinárov a utiekol.

Otec mladej Natálie (19), ktorá zahynula pri tragickej udalosti napísal na sociálnej sieti smutný odkaz.

„Som otec mŕtvej Natálky. Okrem nej sú ešte štyri mŕtve deti a kopec ranených. Má ten sudca nejaké svedomie? Za takú spravodlivosť sme bojovali?, napísal Pavol Hamrák.

Keď sa o rozhodnutí súdu dozvedela jeho manželka, odpadla a nevedeli ju prebrať, uviedol sklamaný otec.

​Práve vo štvrtok, keď súd rozhodoval o väzbe pre Dušana Dedečka, svietilo v kalendári meno Natália.

„Tento darček dostala k meninám od sudcu,“ napísal otec.

„Nech sa pán sudca príde pozrieť manželke do očí (každej matke zavraždených detí) a nech im povie, že ten vrah je ctihodný občan Bratislavy. Že vraj “náš človek už neexistuje“, dodal Pavol Hamrák.

„Súd nevzhliadol dôvod tzv. útekovej väzby pre hrozbu vysokého trestu. Súd nevzhliadol ani dôvod tzv. preventívnej väzby, keďže hrozba pokračovania v identickom alebo obdobnom konaní z konania obvineného a iných konkrétnych skutočností nevyplýva,“ priblížil hovorca bratislavského súdu Pavol Adamčiak. Dodal, že súd konštatoval dôvodnosť vzneseného obvinenia, píše portál tvnoviny.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *