Poslankyňa Tabak vystrelila v parlamente konfety aj do poslancov. Tí sa zľakli (Video)

Už sme si zvykli na to, že v Národnej rade SR a priamo v parlamente to niekedy vyzerá horšie, ako v materskej škôlke, keď sa deti nechcú medzi sebou hrať.

O ďalší rozruch sa postarala poslankyňa Sme Rodina Romana Tabak, ktorá pri schválení rozpočtu vystrelila oslavné konfety.

Viacero poslancov sa zľaklo a niektorých aj trafili, ale nikomu neublížili.

Predseda parlamentu Boris Kollár ju napomenul a povedal, že jej správanie bude riešiť výbor za to, že priniesla do sály nepovolené pomôcky a ohrozila nimi poslanca Šimka, píšu tvnoviny.sk

Rozpočet na rok 2023 schválilo dnes v parlamente 93 poslancov a tak by mala byť pomoc ľuďom doručená. Energie by tak nemali raketovo stúpnuť v budúcom roku a domácnosti by sa nemali obávať.

Za najdôležitejší zákon roka hlasovali poslanci OĽANO, ich odídenci, Sme Rodina, poslanci SaS ale aj nezaradení Tomáš Valášek či Miroslav Kollár.

„Ďakujem všetkým poslancom, ktorí dnes zahlasovali za rozpočet pomoci pre ľudí. Postavili ste sa tak na stranu zodpovednosti voči našim občanom, ktorí viac ako kedykoľvek predtým potrebujú cítiť, že štát ich nenechá napospas krízam.“ napísal na sociálnej sieti premiér Eduard Heger.

„Je to skutočný vianočný darček pre ľudí. Podarilo sa nám pripraviť rozpočet kompromisu. Nie je možno ideálny, ale jediný, ktorý sme v tejto situácii boli schopní prijať. Je dôkazom toho, že pre moju vládu sú na prvom mieste bežní občania, nie oligarchovia či vlastné záujmy.“ dodal Heger.

Po schválení rozpočtu by mal skončiť vo svojej funkcii doterajší minister financií Igor Matovič. Od piatka (23.12.) by mal byť dočasne poverený riadením rezortu financií pravdepodobne premiér. Súčasťou dohody na rozpočte je zavedenie výdavkových limitov, zvýšenie aj zníženie niektorých daní, informuje portál tvnoviny.sk

Matovič to potvrdil aj na sociálnej sieti „Samozrejme platí môj verejný prísľub, že po oslobodení rukojemníkov, požiadam premiéra, nech požiada palácovú pani o moje stiahnutie z postu ministra financií. Držte palce,“ odkázal minister.

Boris Kollár ako šéf parlamentu poprial všetkým pekne sviatky a ďalšia schôdza bude až 24.januára

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *