Poslankyňa OĽANO s kráľovským platom býva v nájme za 59 eur. Nemá viac peňazí, lebo dáva na Ukrajinu

Monika Kozelová, ktorá kandidovala do Národnej rady SR za stranu OĽANO, si vyslúžila prezývku „tepláková lady“, keď do rokovacej miestnosti parlamentu vstúpila v teplákoch. Niektorí tvrdia, že si tento odev všimlo len málo ľudí.

Opäť zažiarila, keď prezidentské fanfáry premiešala so soundtrackom z Hviezdnych vojen. Portál PLUS7dní upozornil, že poslankyňa s odhadovaným príjmom okolo päťtisíc eur býva v obecnom byte, za ktorý platí nájom 59 eur. „Neviem, v akom stave je ten byt, či je zrekonštruovaný alebo zariadený. Ak by bol byt v nezrekonštruovanom stave, odhadujem, že nájomné by bolo 400 až 550 eur mesačne plus služby. Ale priemerné nájomné za jednoizbový byt sa pohybuje od 450 eur do 500 eur, keď je dobrý,“ uviedla pre PLUS7dní realitná maklérka Daniela Rážová.

Na otázku, ako získala takýto byt, Kozelová odpovedala: „Úplne normálne, nepamätám si presne, kedy som byt získala, ale bývam tu už minimálne 15 rokov.“ Nájomnú zmluvu vraj obnovuje približne každý druhý rok. Pýtali sme sa jej však aj na výšku nájomného. Platiť len 59 eur za akýkoľvek byt je v dnešnej dobe zriedkavé: „Nepýtajte sa ma, je to stará budova a byt má vlastné kúrenie a všetko. Je to záležitosť nájomnej zmluvy, ktorú som dostala, keď som ešte nebola poslankyňou v parlamente, ale len normálnym človekom na obecnom úrade. Ale to je štandard, nie je to nič navyše. Každý, kto by sa v tom čase uchádzal o tento byt, by dostal takýto nájom,“ odpovedala a dodala, že suma bola určená na základe jej vtedajšieho príjmu. „V tom čase, keď sme podpisovali zmluvu, som jednoducho zarábala dosť na to, aby to bolo v poriadku. Jednoducho som mala platnú zmluvu.“

Osoba, ktorá s ňou podpísala posledné predĺženie nájomnej zmluvy, má však s ňou spoločnú politickú minulosť. Starosta mestskej časti Ružinov Martin Chren s ňou kandidoval v krajských voľbách v roku 2017 a predtým sa obaja angažovali v štruktúrach strany SaS. Chren Kozelovú podporuje na sociálnych sieťach, možno ju aj propaguje.

Kozelová tvrdí, že je odkázaná na obecný byt, keďže žiadna banka by jej v jej veku nedala hypotéku: „Nemám na účte toľko peňazí, aby som si mohla dovoliť kúpiť vlastný byt. Nešla som do parlamentu bohatá a teraz nemám inú šancu.“ Za tie roky by si mohla zo svojich príjmov niečo našetriť, ale Kozelová tvrdí: „Žiaľ, peniaze vždy dávam niekde na charitu. Veľká časť mojej výplaty je na Ukrajine. Nie som typ, ktorý šetrí, som typ, ktorý pomáha tam, kde je to potrebné.“ Priznáva, že teraz má nadpriemerný príjem, ale otázka je, na ako dlho.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *