Poslanci vybuchli od smiechu: Kotlebovec si robil srandu z LGBTI (Video)

Dnes sa v parlamente hlasovalo o partnerskom spolužití, ktoré malo podporiť LGBTI komunitu a uľahčiť im život. Tento návrh prišiel po tragickej udalosti, kedy mladík zastrelil dvoch LGBTI mužov.

Poslanci Národnej rady návrh novely Občianskeho zákonníka z dielne SaS neposunuli ani do druhého čítania. 

Za boli len poslanci Richarda Sulíka z SaS, Peter Pellegrini s jeho poslancami a niektorí poslanci OĽANO. Proti boli Kotlebovci, Republika a strana Smer nehlasovala.

Počas hlasovania nefungovala hlasovacia karta poslancovi ĽSNS Stanislavovi Mizíkovi, ktorý dostal slovo, aby sa vyjadril, ako chcel hlasovať „Chcel som hlasovať za!“ povedal Mizík s tým, že si robí srandu. Celý parlament vybuchol od smiechu.

Kotlebovci sú jasne proti podpore LGBTI komunity a podľa nich podpora tohto kroku, je len ďalším krokom k adopciám detí homosexuálmi. Tvrdia, že o pár rokov by sa postupne začali podporovať aj ďalšie „úchylnosti“ až o pedofílii. Poslanec ĽSNS Rastislav Schlosár pripomenul článok z roku 2019, ktorý vyšiel v denník SME a hovorili tam o pedofílii.

Prezidentke Zuzane Čaputovej je ľúto, ako parlament zahlasoval

„Je mi ľúto, že v Národnej rade sa ani po teroristickom útoku na mladých ľudí z LGBTI+ komunity nenašlo dostatok poslancov, aby schválili zákon o partnerskom spolužití osôb rovnakého pohlavia.

Bezprostrednou reakciou na vraždu z nenávisti naša spoločnosť ukázala, že súcití s komunitou LGBTI+. Významná časť spoločnosti zároveň považuje za samozrejmé, že ľudia z tejto komunity majú byť prijatí a cítiť sa rovnako bezpečne, ako ktokoľvek z nás. Zákon o partnerskom spolužití mohol byť prvým krokom v ústrety. Som sklamaná, že napriek deklarovanej podpore poslancov, už pri hlasovaní v parlamente dostatočnú podporu nenašiel. Neviem, ako chceme prispieť k pocitu bezpečia a prijatia našich spoluobčanov, keď sa budú poslanci báť aj obyčajnej notárskej zápisnice?!

K vytvoreniu pocitu bezpečia a prijatia nepostačia iba prázdne gestá a deklarácie, ktoré nemajú koncovku. Treba aj konať. Našu spoločnosť neohrozuje láska dvoch ľudí rovnakého pohlavia, ani ich partnerský vzťah. Naša spoločnosť dopláca na ľahostajnosť a necitlivosť, keď ani takáto hrozná tragédia nepohne dostatočným počtom poslancov a poslankýň, aby urobili potrebný a správny krok. V ústrety pozostalým, komunite aj nám všetkým. Pretože útoky z nenávisti sú útokom na nás všetkých, na bazálne hodnoty tejto spoločnosti a v tomto zmysle sa nás týkajú všetkých.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *