Žilinka: Čaputová je nespokojná, ako som reagoval na vraždu? Politici sú mi absolútne ľahostajní!

Generálny prokurátor Maroš Žilinka dnes na tlačovej konferencii hovoril o tom, že sa za poslednú dobu stáva terčom útokov na jeho osobu a je konštantne očierňovaný a dehonestovaný.

„Pomerne dlhú dobu čelím atakom ako generálny prokurátor a tie v posledných dňoch gradujú a je do toho, žiaľ, zaťahovaná aj pani prezidentka.“ hlási Žilinka.

Čaputovú spomína preto, že voči nemu mala iniciovať disciplinárne konanie pre šírenie ruského hoaxu o cintoríne v Ladimírova.

Žilinka tvrdí, že žiadny hoax nešíril a vojnu na Ukrajine odsudzuje od prvého momentu.

Žilinka si však v pondelok na tlačovke vyprosil, aby ho niekto obviňoval zo šírenia ruskej propagandy či hoaxov.

Generálny prokurátor sa vyjadril aj k vražde dvoch LGBTI mužov pred bratislavskou Teplárňou

Žilinku spomínala novinárka Denník N v diskusii s prezidentkou Čaputovou v súvislosti s tým, že reagoval viac, keď išlo o ruský cintorín, ako o vraždu dvoch LGBTI mužov.

Žilinka vtedy napísal na sociálnej sieti, že odsudzuje akúkoľvek nenávisť voči komukoľvek.

Na tlačovke argumentuje tým, že sa dozvedel, že útočník zvažoval, či mal v pláne zaútočiť aj na židovskú komunitu či na politikov. „Ubezpečujem každého, že ja nerozlišujem medzi ľuďmi,“ hovoril Žilinka a spomenul viaceré orientácie či rasy.

„Ale vyprosujem si, aby tu zo mňa niekto účelovo robil odľuda, bezcitného človeka, šíriteľa nejakej propagandy. Slovensko milujem tak ako možno máloktorí z tých, ktorí toto tvrdia,“ dodal Maroš Žilinka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *