Poľský europoslanec: Ukrajine treba dať jadrové hlavice, aby sa chránila! Okamžitá reakcia z Ruska

Kremeľ reagoval na návrh europoslanca Radosława Sikorského, ktorý povedal, že „Západ má právo dať Ukrajine jadrové hlavice na ochranu jej nezávislosti“. Predseda Dumy Vjačeslav Volodin poznamenal, že splnenie takýchto sľubov privedie Rusko do „možného jadrového konfliktu“.

Bývalý šéf poľskej diplomacie a v súčasnosti europoslanec z PO Radosław Sikorski v rozhovore pre ukrajinskú televíziu Espreso TV naznačil, že „Západ má právo dať Ukrajine jadrové hlavice, aby si mohla chrániť svoju nezávislosť“. Sikorski neskôr pridal tweet, v ktorom poukázal na to, že Vladimir Putin sa Ukrajine vyhrážal použitím jadrových zbraní.

„Aby ho Západ od toho odradil, môže oznámiť, že ak to použije, zváži vyrovnanie rovnováhy strachu,“ napísal. Trvalo len niekoľko hodín, kým Sikorského slová využila ruská propaganda.

Ako informoval web Ukrajinskej pravdy, predseda Štátnej dumy Vjačeslav Volodin pohrozil následkami, ak sa nápad poľského europoslanca zrealizuje. – Sikorski vyvoláva jadrový konflikt v strede Európy. Nemyslí na budúcnosť Ukrajiny ani na budúcnosť Poľska. Ak sa splnia jeho návrhy, tieto krajiny prestanú existovať a rovnako aj Európa, povedal kremeľský politik.

Dodal, že „Sikorski a im podobní sú dôvodom, prečo treba Ukrajinu nielen oslobodiť od nacistickej ideológie, ale aj demilitarizovať, čím sa krajine zabezpečí štatút bez jadrových zbraní.“ Volodin nespomenul Budapešťské memorandum z roku 1994, v ktorom sa Rusko zaviazalo neporušiť územnú celistvosť Ukrajiny výmenou za zdedenie jadrových hlavíc vládou v Kyjeve po likvidácii ZSSR Putin po prvý raz porušil dohodu v roku 2014 anektovaním Krymu.

Jedným z dôvodov, prečo by podľa Sikorského mala mať Ukrajina prístup k jadrovým zbraniam, je porušenie ustanovení Budapeštianskeho memoranda zo strany Ruska.

One Reply to “Poľský europoslanec: Ukrajine treba dať jadrové hlavice, aby sa chránila! Okamžitá reakcia z Ruska”

  1. A porušenie amerických politikov o neprijatí východných štátov do fašistického spoločenstva NATO nie je nič?Ten poľský idiot si by chcel dať Ukrajincom atómové zbrane?To nie je poslanec ale čistý blázon ako aj veľa poľských poslancov!Zaujímavé že hlavne Poliaci zabudli na to čo robia fašisti a SSesáci a práve tí bojujú v radoch ukrajinskej armády!Zelenský odfotený s fašistickou AZOV zástavou,tak toto podporujete všetci európsky blázni?To ste celkom osprosteli alebo jediným vašim cieľom je pomôcť Američanom zničiť Rusko?Ale vašou debilnosťou robíte pravý opak,ničíte Európu a to sa vám nesmie zabudnúť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *