Po celej Ukrajine hlásia letecké poplachy! Zelenský práve letí do Ameriky

V stredu je na celej Ukrajine vyhlásený letecký poplach. Sirény varujúce pred náletmi sa prvýkrát rozozvučali v Kyjeve o 12:24 miestneho času (11:24 SEČ) a o tri minúty neskôr sa rozozvučali po celej krajine, informuje denník Ukrajinska pravda.

Letecké útoky nasledovali po ceste prezidenta Volodymyra Zelenského do Washingtonu, kde sa má stretnúť so svojím americkým náprotivkom Joeom Bidenom a predniesť prejav v oboch komorách Kongresu.

Očakáva sa, že počas návštevy ukrajinskej hlavy štátu americký prezident oznámi ďalšiu pomoc Ukrajine vo výške 1,8 miliardy dolárov vrátane systému protivzdušnej obrany Patriot. Spojené štáty už v minulosti poslali batérie Patriot spojencom NATO, ako je Poľsko, aby posilnili ich obranu, a poslali na Ukrajinu ďalšie zbraňové systémy, aby pomohli proti ruskej invázii.

Rusko začalo inváziu na Ukrajinu 24. februára tohto roku a ani po viac ako 300 dňoch nie je bojom koniec.

Rusko bude naďalej rozvíjať svoje vojenské kapacity vrátane jadrových, povedal Putin

Rusko bude naďalej rozvíjať svoj vojenský potenciál vrátane jadrového, uviedol dnes ruský prezident Vladimir Putin počas stretnutia s vedením ministerstva obrany. Podľa jeho slov neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa financovania ruských jadrových síl, uviedla tlačová agentúra TASS. Šéf Kremľa okrem iného oznámil, že medzikontinentálna balistická raketa Sarmat bude čoskoro uvedená do bojovej pohotovosti.

Lavrov obvinil krajiny EÚ, že riadne nevyšetrili poškodenie plynovodov Nord Stream

Zdá sa, že žiadna z krajín Európskej únie riadne nevyšetruje septembrové úniky plynu z plynovodov Nord Stream, uviedol dnes ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Európske krajiny už skôr vyjadrili podozrenie, že poškodenie bolo úmyselné, a niektoré z nich obvinili Moskvu. Tá zasa obvinila Západ zo sabotáže. Incident vyšetrujú dánske a švédske orgány.

„Po výbuchoch v plynovode Nord Stream – ktoré, zdá sa, nikto v Európskej únii objektívne nevyšetruje – Rusko zastavilo dodávky plynu severnou trasou,“ citovala dnes agentúra TASS Lavrova, ktorý vystúpil na virtuálnom summite Čiernomorskej hospodárskej spolupráce (ČHOS).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *