Parlament vysmial LGBTI komunitu: Neschválili im uľahčenie života. Hlas bol za, ĽSNS proti

Návrh ultraliberálnej strany Sloboda a Solidarita, ktorý mal LGBTI komunite pomôcť zlepšiť ich podmienky pre život, poslanci nášho parlamentu neposunuli ani do druhého čítania.

Z 133 prítomných poslancov za návrh zákona hlasovalo 50 poslancov, zákon tak neprešiel ani do druhého čítania. Za hlasovali poslanci klubu SaS, väčšina poslancov z Hlasu-SD, poslanci Za ľudí a časť klubu OĽaNO. Naopak, návrh nepodporili poslanci Sme rodina, Smeru-SD ani ĽSNS či Republiky.

Šéf ĽSNS Marian Kotleba už pred pár dňami informoval o tom, že takúto zmenu zákona na podporu LGBTI jeho poslanci nikdy nepodporia.

Reagovala aj Iniciatíva Inakosť, ktorá rieši problémy LGBTI ľudí

STANOVISKO K NEPRIJATIU NOVELY O PARTNERSKOM SPOLUŽITÍ

Vyjadrujeme sklamanie nad odmietnutím novely, ktorá by zaviedla partnerské spolužitie. Deklarácie spoluúčasti a odsudzovanie nenávisti voči LGBTI+ ľuďom sú len prázdne slová, ak nebudú naplnené konkrétnymi činmi.

Vyzývame vládu a parlament na prijatie krokov, ktoré vytvoria pocit bezpečia LGBTI+ ľudí v našej krajine a zabezpečia, že LGBTI+ ľudia budú rovnoprávnou súčasťou slovenskej spoločnosti.

Ide v prvom rade o tieto opatrenia:

 Prijatie zákona o životnom partnerstve vrátane možnosti osvojenia dieťaťa jedného z partnerov druhým partnerom.

 Zabezpečenie tranzície pre transrodových ľudí bez vynútených sterilizácií a iných nevyžiadaných lekárskych zákrokov.

 Vymedzenie sa voči šíreniu nenávisti zo strany politikov a zavedenie disciplinárnej zodpovednosti za takého výroky v parlamente.

 Konkrétne kroky na zefektívnenie činnosti OČTK pri stíhaní trestných činov nenávisti a predchádzaní takýmto trestným činom.

 Systematická podpora vytvárania bezpečných priestorov a podporných služieb (školy a vzdelávacie inštitúcie, komunitné centrum v Bratislave a podpora služieb na celom Slovensku).

Výzvu s komplexnými požiadavkami zverejníme v najbližších dňoch a budeme sa uchádzať o podporu vás všetkých.

LGBTI komunita sa po tragickej vražde dvoch osôb (jedna z nich nebinárna) aktivizuje vo veľkom a už podľa slov ich predstaviteľov neprestanú.

„Od teraz budeme ešte viditeľnejší a ešte hlasnejší, ako kedykoľvek predtým!“ hlásil jeden z LGBTI aktivistov na proteste v Bratislave.

Jeho emotívny prejav sa zdieľa sociálnymi sieťami. Osoba hovorí aj vulgárne na stranu politikov či vlády a kritizuje ich za to, že majú podiel viny: „Nehnevajte sa, ale po tomto všetkom, si už nehodlám dávať servítku pred ústa. Tak vám to tu poviem na rovinu. Vy! Vy všetci, ktorí ste videli „diskusie“ a debaty o tom, či si zaslúžime základné ľudské práva, vy čo ste mlčali, keď nás na zastávkach, vo vlakoch, prípadne aj v strede mesta za bieleho dňa okrikovali a mlátili. Vy, čo v médiách šírite paniku o LGBT propagande a gender ideológii, ktorú ste si sami vymysleli, a hlavne vy skur*ysyni, čo si vysedávate v parlamente a navrhujete zákony namierené proti LGBTI ľuďom! Je to vaša vina!!! Je to vaša skurv*ná vina!“ hlási aktivista emotívne na proteste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *