Parlament už dostal žiadosť na vydanie Fica do väzby. Kotlebovci budú hlasovať takto

Maroš Žilinka dnes rozhodol, že poverený prokurátor môže požiadať poslancov parlamentu, aby vydali súhlas na zadržanie Roberta Fica do väzby.

Poverený prokurátor tak už mal práve urobiť a podľa informácii tvnoviny.sk oniesol do podateľne v Národnej rade žiadosť.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka dnes vylúčil z dôvodu pochybnosti o nezaujatosti z konania a rozhodovania v tejto trestnej veci špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica.

​„Poverujem prokurátora povereného výkonom funkcie zástupcu špeciálneho prokurátora, aby konal v mojom mene pri výkone pôsobnosti generálneho prokurátora Slovenskej republiky žiadať Národnú radu Slovenskej republiky o vydanie súhlasu na vzatie poslanca národnej rady do väzby,“ uviedol Žilinka.

„Dôrazne apelujem na politikov a médiá, aby boli pri svojich vyjadreniach a záveroch k trestnej veci bez znalosti spisu zdržanliví a aby rešpektovali prezumpciu neviny.“ dodal Žilinka.

Termín hlasovanie v parlamente ešte nie je známy. Podľa známych vyhlásení budú poslanci SaS hlasovať ZA odovzdanie Roberta Fica do väzby.

Ako budú hlasovať Kotlebovci? Podľa ich poslanca Rastislava Schlosára chcú vidieť dôkazy, ktoré ich presvedčia, inak za vydanie Roberta Fica do väzby nevedia hlasovať „Preto, keď sa nás pýtate, či budeme v Národnej rade hlasovať za vzatie poslanca Fica do väzby, odpoveď môže byť len jedna. Počkáme si na to, s akými dôkazmi NAKA príde. Ak nás nedokáže presvedčiť, že má na to naozaj vážne a zákonné dôvody, nebudeme za to v žiadnom prípade hlasovať. Tu nejde pritom vôbec o Fica a o to, čo si o ňom myslíme. Ide o to, že zákon musí platiť pre všetkých rovnako. Inak otvoríme dvere novodobej totalite.“

Správu aktualizujeme