Otec detí, ktoré zrazil opitý vodič v Čadci, ukázal fotky z nemocnici: On tam sedel oproti mne, ako keby sa nič nestalo

Otec dievčaťa, ktoré zrazil opitý vodič v Čadci na severe Slovenska, zverejnil na Facebooku srdcervúci odkaz. V príspevku nedokázal skryť hnev a popísal, že je paralyzovaný bezmocnosťou a strachom. Pri nehode nikto nezomrel, matka s dcérou však skončili v nemocnici. Michal však upozornil, že o život prišiel ich milovaný pes, s ktorým išla matka s dcérami k veterinárovi.

„V návale hnevu som mal chuť urobiť niečo, čo by som neskôr ľutoval. Hlavne v momente, keď ten človek sedel na úrazovke oproti mne a tváril sa, že sa nič nedeje. Asi ešte nevytriezvel a neuvedomoval si, čo spáchal. Nebudem zverejňovať jeho totožnosť, ale do smrti si ho zapamätám. Prial by som mu, aby zažil to isté, čo zažívame my,“ popísal svoje pocity otec zrazeného dievčaťa Michal.

„Neželám žiadnemu rodičovi, aby niečo také niekedy v živote zažil. Strach, bezmocnosť a čakanie na to, čo bude ďalej, ma ničí,“ uviedol Martin a dodal, že s dcérkou behajú po vyšetreniach a dúfajú v rýchle uzdravenie. „Môj anjelik bude silný a nebude to, dúfam, nič vážne. Ale preváža nás do Martina. Držte nám palce a modlitby tiež pomôžu,“ napísal ďalej otec.

Pri nehode neprišla o život žiadna osoba. Michal však upozornil, že rodina kvôli opitému vodičovi stratila milovaného psa, s ktorým išli matka a dcéry na veterinárnu kliniku. „Život je nevyspytateľný, počas momentu sa môže všetko zmeniť,“ uzavrel svoj príspevok otec.

Nehoda sa na severe Slovenska odohrala v stredu popoludní. Tridsaťsedemročný muž vošiel v Čadci v Žilinskom kraji autom na chodník, kde zmietol ženu s dvoma malými deťmi. Polícia mu vykonala dychovú skúšku, pri ktorej nadýchal 1,79 promile. Matka so štvorročnou dcérou, rovnako ako šofér, skončili v nemocnici. K podobnej nehode došlo aj v nedeľu, keď iný vodič pod vplyvom alkoholu našiel vo viac ako stokilometrovej rýchlosti do ľudí čakajúcich na zastávke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *