Orbán, Vučič, Nehammer: „Žiadna Bruselom riadená migrácia, ale úplne ju zastavíme!“ Heger však chýbal

Cez Maďarsko k nám zo Srbska prúdia stovky migrantov denne, ktorí tvrdia, že sú zo Sýrie, kde je vojna, no nikto z nich nemá doklady a dokázať stopercentne, že sú Sýrčania, je veľmi ťažké.

Maďari sa však snažia túto migráciu zastaviť a premiér Orbán tvrdí, je zlá a musíme ju úplne zastaviť.

„Verím len jedinej metóde, ktorá spočíva v dlhoročnej skúsenosti. Vyhlasujem, že migrácia nemá byť riadená, ale zastavená!“ hlási Orbán.

„Vtedy prestanú chodiť do vašej krajiny a vtedy sa nepokúsia o prekročenie hraní. Keď budú vedieť, že neuspejú. Ak budú mať šancu na úspech, dovtedy budú chodiť.“

„Musíme jasne ukázať, že ilegálne vstupovať (na naše územie) nesmú!“

„Teda vravím, migrácia nemá byť riadená. V Bruseli je Dobre riadená migrácia bežným termín, ale nič také neexistuje. Migrácia je zlá vec, preto sa musíme pred ňou chrániť a zastaviť ju!“

„Nelegálne prekročenie hraníc je trestný čin, s ktorým sa musíme vysporiadať. Od roku 2015 Maďarsko minulo 1,6 miliardy eur na ochranu hraníc. Brusel pokryl len 1,2% z tejto sumy. Očividne sa môžeme spoľahnúť len na seba.“ vyhlásil Orbán.

Maďari, Srbi a Rakúšania dokonca podpísali tento týždeň v Belehrade memorandum o porozumení s cieľom posilnenia vzájomnej spolupráce v boji proti nelegálnej migrácii. Slovensko, ktoré má obrovský problém s migrantmi však chýbalo.

Všetci lídri spomínaných krajín sa zhodli na presadzovaní obrannej bariéry na juhu proti nelegálnymi migrantom.

„Dnes sme podpísali významné memorandum o porozumení a naše tímy budú pokračovať v práci, aby sme to mohli implementovať ešte pred koncom roka,“ povedal reportérom po skončení samitu Vučič.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *