Orbán totálne šokuje svet: Nádej na mier na Ukrajine sa volá Trump

Vojna na Ukrajine skončí, keď sa dohodnú Rusko a Spojené štáty americké, vyhlásil maďarský premiér Viktor Orbán v rozhovore pre nemecký časopis Cicero a denník Berliner Zeitung.

Podľa jeho názoru nie je tým najlepším vyjednávačom na americkej strane súčasný prezident Joe Biden, ale jeho predchodca Donald Trump.

„Zastavenie paľby nemusí nastať medzi Ruskom a Ukrajinou, ale medzi Amerikou a Ruskom,“ povedal Orbán v rozhovore a pokračoval: „Ten, kto si myslí, že táto vojna skončí rusko-ukrajinskými rokovaniami, nežije v tomto svete. Realita moci je iná.“

Orbán uviedol, že Ukrajina sa môže brániť ruskej invázii len preto, že je vojensky podporovaná USA. Vojna je dnes „otvorená, pretože to tak Američania chceli“. „To je dôvod, prečo Američania musia dospieť k dohode s Rusmi. A potom vojna skončí,“ vyhlásil maďarský premiér.

Orbán dal v rozhovore jasne najavo, že americký prezident Joe Biden nie je tým správnym vyjednávačom na americkej strane. „Americký prezident zašiel veľmi ďaleko,“ povedal maďarský premiér. Pripomenul, že Biden nazval Putina „mäsiarom, vojnovým zločincom a vražedným diktátorom“. Pre oboch je podľa mienky maďarského ministerského predsedu ťažké vyjednať mier.

„To, čo teraz poviem, vyznie brutálne. Ale nádej na mier sa volá Donald Trump,“ povedal Orbán.

Maďarský premiér, známy svojím ústretovým postojom k Rusku, sa už minulý mesiac vyslovil za zrušenie protiruských sankcií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *