Orbán s Erdoganom chcú rokovania a mier na Ukrajine

Maďarský premiér Viktor Orbán a turecký prezident Recep Tayyip Erdogan sa v piatok v uzbeckom Samarkande zhodli, že na Ukrajine je potrebné čo najskôr dosiahnuť prímerie, rokovania a samotný mier.

Premiér Maďarska Orbán sa s tureckým prezidentom Erdoganom stretol na deviatom summite Turkickej rady a celý summit označili za úspešný.

„Zaviazali sme sa posilňovať bilaterálne obchodné a hospodárske vzťahy. Budeme pokračovať v spolupráci vo vojenskom priemysle a máme záujem rozšíriť ju aj o nové oblasti.“ vyhlásil Orbán.

Holandská vláda povolila vývoz 20 tisíc ton ruského hnojiva do Malawi

Holandská vláda včera oznámila, že na žiadosť OSN povolí vývoz 20-tisíc ton hnojiva z Ruska do Malawi. Loď s nákladom uviazla v prístave v Rotterdame kvôli sankciám, ktoré Západ uvalil na Rusko za napadnutie Ukrajiny. S odkazom na vyhlásenie holandského ministerstva zahraničných vecí o tom informovala agentúra Reuters. OSN presun potvrdilo, dôjde k nemu budúci týždeň.

Meduza: Ruská štátna televízia v posledných dvoch dňoch o Chersone prakticky mlčí

Ruská štátna televízia prakticky mlčí o poslednom vývoji v Chersone na juhu Ukrajiny, do ktorého dnes vstúpili ukrajinské jednotky po tom, čo ho opustila ruská armáda. Dnes večer na to upozornil nezávislý ruský spravodajský portál Meduza, podľa ktorého napríklad v dnešných denných spravodajských reláciách na Prvom kanáli, známej stanici spájanej s prokremeľskou propagandou, alebo na podobne zameranej stanici Rossija 1 nepadla o sťahovaní ruských vojakov z Chersonu ani zmienka.

Ukrajina stavia na hranici s Bieloruskom obrannú bariéru

Ukrajina začala na hranici s Bieloruskom stavať obrannú bariéru, uviedol šéf ukrajinskej prezidentskej kancelárie Kyrylo Tymošenko. Opevnenie, ktoré tvorí železobetónový plot s ostnatým drôtom, zatiaľ podľa neho vzniklo na prvom trojkilometrovom úseku.

Brit, ktorý pracoval na ambasáde v Berlíne, sa priznal k špionáži pre Rusko

Muž, ktorý pracoval ako člen ostrahy britského veľvyslanectva v Berlíne, sa na súde v Londýne priznal k špionáži pre Rusko. Uviedol, že osobné údaje zamestnancov ambasády a ďalšie tajné informácie postúpil ruskému vojenskému atašé v Berlíne. Za osem previnení mu hrozí až 14 rokov väzenia, uviedla agentúra AP.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *