Orbán mal vedieť, že Putin napadne Ukrajinu. Reakcia Maďarska: Nedáme vám zbrane, ani keď si budete denne vymýšľať klamstvá

Z Ukrajiny sa teraz šíria informácie, že Maďarsko malo vedieť o ruskom pláne zaútočiť na Ukrajinu.

Povedal to v televízii tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany (RNBO) Olexij Danilov. Ten tvrdí, že Putin vopred prezradil maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi svoje plány zaútočiť na Ukrajinu.

Informovali o tom už dnes viaceré maďarské médiá s odvolaním sa na správy niekoľkých ukrajinské serverov.

Danilov v televíznom rozhovore hovoril o možnostiach vstupu Ukrajiny do Európskej únie a o prípadných vplyvoch Maďarska.

„Maďarsko sa netají tým, že spolupracuje s Ruskom. Dokonca Putin ho vopred upozornil, že nás napadne. Z nejakých dôvodov si (Maďari) myslia, že budú môcť získať časť nášho územia. To sa nikdy nestane. Po vojne uvidíme, aké následky zasiahnu túto krajinu (Maďarsko),“ citoval tajomníka RNBO spravodajský server telex.hu s odvolaním sa na správu hromadske.ua.

Maďarské médiá však konštatujú, že nie je zrejmé, ako podložil svoje tvrdenia ukrajinský tajomník.

Vláda Viktora Orbána bleskovo reaguje

Maďarsko nebude dodávať zbrane do vojny, ktorá prebieha na Ukrajine. Nemajú to vraj zmeniť ani klamstvá, ktoré si Kyjev vymýšľa každý deň

„Naše rozhodnutie je zrejmé: nebudeme dodávať zbrane do vojny na Ukrajine. Túto otázku rozhodli maďarskí voliči v parlamentných voľbách 3. apríla celkom jasne. Chápeme, že sa tomu ukrajinská vláda neteší, ale toto rozhodnutie nezmeníme ani v prípade, ak bude (Kyjev) denne vymýšľať hrubé klamstvá a nezmyselné príbehy,“ napísal Menczer.