Okamžite opustite Cherson, vyzývajú Rusi obyvateľov. Chystá sa obrovská bitka?!

Ruské okupačné úrady v ukrajinskom Chersone dnes vyzvali civilistov, aby kvôli napätej situácii na fronte mesto okamžite opustili. Majú sa presunúť na ľavý breh rieky Dneper. Podľa denníka Ukrajinska pravda, úrady nariadili obyvateľom, aby si so sebou vzali doklady, peniaze, cennosti a oblečenie.

Podľa okupačných síl musia miestni obyvatelia oblasť opustiť kvôli ostreľovaniu a údajnej hrozbe teroristických útokov zo strany Kyjeva. „Všetci civilisti musia Cherson okamžite opustiť,“ citovala z vyhlásenia okupačných úradov agentúra Reuters.

Okupanti v Chersone sa prezliekajú do civilu a chystajú sa na pouličnú bitku, hlásia Ukrajinci

„Podľa dostupných informácií veľká časť obyvateľov opustila Cherson. Ruskí okupanti, ktorí zostali v meste, sa prezliekajú do civilu a sťahujú sa do opustených domov. Nepriateľ pripravuje Cherson na pouličné bitky,“ stojí vo vyhlásení ukrajinského generálneho štábu.

Pri ukrajinskom ostreľovaní zomreli v ruskom meste Šebekino dvaja ľudia, tvrdí Rusko

Pri ukrajinskom ostreľovaní zahynuli dnes v ruskom meste Šebekino dvaja ľudia. Na Telegrame o tom informoval gubernátor Belgorodskej oblasti Vjačeslav Gladkov. Šebekino sa nachádza asi osem kilometrov od hraníc s Ukrajinou.

Protivzdušná obrana v oblasti Kyjeva zostrelila niekoľko ruských rakiet

Ukrajinská protivzdušná obrana v oblasti Kyjeva zostrelila niekoľko ruských rakiet, ktoré mierili na ukrajinské hlavné mesto. Na Telegrame o tom informoval starosta Kyjeva Vitalij Kličko. Obyvateľov vyzval, aby zostali v krytoch, pretože nálety stále pokračujú.

Rusko pokračuje v masívnom ostreľovaní ukrajinských miest

Rusko za posledných 24 hodín podniklo minimálne 19 leteckých úderov, pričom použilo aj iránske samovražedné drony Šáhid-136. Rovnako ruská armáda vykonala viac ako 90 útokov prostredníctvom salvových raketometov. Vyplýva to z hlásenia ukrajinského generálneho štábu.

Ukrajinci hlásia oslobodenie 88 obcí na juhu, summit EÚ podporil ďalšiu pomoc

Ukrajinská armáda oslobodila v Chersonskej oblasti na juhu krajiny podľa Kyryla Tymošenka z ukrajinskej prezidentskej kancelárie už 88 obcí. Kyjev súčasne obviňuje ruské invázne sily z prípravy útoku na tamojšiu Kachovskú priehradu, čo by spôsobilo katastrofu. Prezidenti a premiéri krajín Európskej únie medzitým na summite v Bruseli okrem iného podporili ďalšiu finančnú pomoc určenú Ukrajine. Americký minister zahraničia Antony Blinken vyhlásil, že nevidí žiadne dôkazy, že Rusko má záujem ukončiť agresiu voči Ukrajine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *