Odkaz z Ruska: Nie je cesty späť. Anektované územia budeme brániť aj jadrovými zbraňami

Západ by mal pochopiť, že si Rusko zvolilo svoju vlastnú cestu a „nie je cesty späť“, uviedol na sociálnej sieti ruský exprezident a terajší podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev. Napísal, že Rusko môže použiť na svoju obranu akúkoľvek zbraň „vrátane strategických jadrových zbraní a nových zbraňových systémov“, spomenul napríklad hypersonické zbrane.

Príspevok publikoval Medvedev na sociálnej sieti Telegram vo štvrtok, teda deň pred plánovanými referendami o pripojení k Rusku, ktoré sa majú uskutočniť na Donbase a v ďalších častiach ukrajinského územia, ktoré je pod kontrolou ruských okupantov.

„Ochrana všetkých anektovaných území bude výrazne posilnená ozbrojenými silami Ruska,“ napísal Medvedev na sociálnej sieti Telegram.

Dodal, že „nielen mobilizačné schopnosti, ale aj akékoľvek ruské zbrane, vrátane strategických jadrových zbraní a nových zbraňových systémov, sa môžu použiť na túto ochranu“.

Medvedev v tejto súvislosti vyzdvihol najnovšie hypersonické zbrane, ktoré sú podľa neho extrémne rýchlo schopné dosiahnuť ciele v Európe a v Spojených štátoch.

„Rôzni vyslúžilí idioti s generálskymi frčkami by nás nemali strašiť rečami o útoku NATO na Krym. Hypersonická zbraň zaručí oveľa rýchlejšiu schopnosť dosiahnuť ciele v Európe a v Spojených štátoch,“ napísal Medvedev.

Koho mal na mysli, Medvedev nešpecifikoval. O tom, že Ukrajinci, ktorých podporuje Západ, by mohli byť pri protiofenzíve čoskoro schopní zasiahnuť ruské ciele na Kryme – ukrajinskom polostrove, ktorý Rusko protiprávne anektovalo v roku 2014 – hovoril nedávno pre denník The Kyiv Independent vyslúžilý americký generál Ben Hodges.

Medvedev dodal, že „západný establishment, všeobecne všetci občania krajín NATO, musia pochopiť, že Rusko si zvolilo svoju vlastnú cestu“. „Nie je cesty späť,“ dodal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *