Ceny benzínu môžu prekročiť čoskoro takú sumu, že to niektorých zruinuje. Analytik odhadol, koľko budeme platiť

Slováci zažívajú ťažké časy a pri tankovaní do svojich áut sa nejednému tlačia slzy do očí. Ceny každým dňom stúpajú a sankcie Európskej únie proti Rusku tomu len pomáhajú. EÚ sa snaží trestať Rusko za jeho agresívnu inváziu na Ukrajine, no nakoniec obrovskými cenami trestá aj občanov EÚ.

Politici a odborníci na Slovensku teraz tvrdia, že ceny benzínu môžu stúpnuť ešte viac. Dnes tankujeme cez 1,90€ za liter benzínu.

Portál tvnoviny.sk uvádza, že analytik František Burda tvrdí, že ceny benzínu môžu dosiahnuť rekordný čísla

„Možné to je. Ak ceny ropy vzrastú ešte viac a dopyt po palivách bude vysoký, môže cena benzínu dosiahnuť aj 2,30 eura za liter,“ vysvetlil analytik, informuje portál tvnoviny.sk

„Vieme ako teraz hospodári Slovnaft a aké má náklady a výdavky na prevádzku. Pravdepodobne už tiež vedia, koľko ich budú stáť investície do novej technológie na spracovanie ropy. Následne teoreticky vieme dopredu odhadnúť konkrétnu sumu,“ poznamenal Burda.

„Už teraz kupujeme menej, moje deti si musia odvykať od obľúbených jedál a chlapca chodím strihať len raz mesačne. Na kino už môžeme zabudnúť. O dovolenke ani nesnívame. Ja neviem, či vláda nič nevidí? Toto nás zruinuje.“ píše v diskusii Kristína.