Nemeckí ťažkoodenci chceli vyhnať protestujúcich, ale zasekli sa v bahne a nevedeli sa hýbať (Video)

Tisíce demonštrantov a klimatických aktivistov demonštrovali v Nemecku proti zbúraniu dediny, aby sa vytvoril priestor pre rozšírenie povrchovej uhoľnej bane.

Bolo zaznamenaných aj niekoľko stretov s políciou, keď sa niektorí protestujúci pokúšali dostať na okraj bane a do samotnej dediny. Počas zrážky sa však na kameru podarilo zachytiť zábavný moment, keď stovky policajtov Severného Porýnia-Vestfálska uviazli v hustom bahne, keď sa snažili protestujúcich z dediny odstrániť.

Podľa Newsweeku bol klip zaznamenaný v Lutzrathu, malej dedine v západnom Nemecku. Polícia predtým varovala ľudí pred návštevou alebo protestmi v tejto oblasti kvôli nedávnemu dažďu s tým, že hrozí riziko pošmyknutia.

Používateľ Twitteru Max Granger zdieľal video a napísal: „‚Policajti brániaci uhoľnú baňu uviazli v bahne'“. V klipe trvajúcom 1 minútu a 21 sekúnd je vidieť, ako sa policajti snažia vyslobodiť z hustého bahna, keď sa stále dvíhali, len aby opäť spadli. Niekoľko ďalších bolo vidieť ležať v hlbokom bahne, zatiaľ čo protestujúceho oblečeného ako mnícha bolo vidieť, ako tlačí policajta k zemi.

Video, ktoré bolo zdieľané 15. januára, získalo okrem množstva mémov a vtipov aj viac ako 90 lakh videní, takmer 21 000 retweetov a 81 000 lajkov. Jeden z používateľov zažartoval: „‚Môže to niekto zrýchliť a pustiť k tomu hudbu Bennyho Hilla? Ďalší povedal: “ Plačem, že sa tak smejem…‘ Tretí napísal: “ Toto je priesečník toľkých vecí, ktoré mám rád. Pán prsteňov, padajúci policajti a kaluž blata.

Podľa portálu Express.co.uk sa v západnom Nemecku zišlo 6 000 demonštrantov vrátane švédskej aktivistky za zmenu klímy Grety Thunbergovej, aby protestovali proti rozširovaniu kontroverznej uhoľnej bane. Protestujúci pochodovali dedinou a skandovali: „Každá dedina zostane“ a „Nie ste sami“.

Pani Thunbergová povedala demonštrantom: „Je to zrada súčasných a budúcich generácií… Nemecko je jedným z najväčších znečisťovateľov na svete a musí niesť zodpovednosť.“

V správe CNN sa uvádza, že do operácie vysťahovania je zapojených viac ako 1 000 policajtov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *