NAKA zadržala stredoškoláka, ktorý sa mal podieľať na terorizme

Policajti zo špičkovej jednotky NAKA zadržali na západnom Slovensku mladíka zo strednej školy.

Elitní policajti podozrievajú stredoškoláka z účasti na terorizme. O celom prípade informuje portál aktuality.sk. Ako dodávajú, prípad nemá ma nič spoločné s útokom pred LGBTI barom.

„Z doteraz dostupných informácii nie je celkom jasné, čoho presne sa mal zadržaný mladík dopustiť. Paragraf o účasti na terorizme totiž zahŕňa široké spektrum činností, ktorými by sa ho človek mohol dopustiť. Môže to byť verejné podnecovanie na spáchanie činu terorizmu alebo jeho verejné schvaľovanie.“ píšu aktuality.sk

Slovenský premiér Eduard Heger sa na bruselskom summite stretol aj s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom a riešil s ním otázku terorizmu. Hovoril s ním o nedávnom útoku pred bratislavským gej barom, kde umreli dve osoby a vyšetruje sa to ako teroristický útok.

„Na úvod druhého dňa samitu v Bruseli som hovoril s francúzskym prezidentom Emmanuel Macron. Diskutovali sme o boji s radikalizáciou mladých v online priestore.

Emmanuel Macron ponúkol Slovensku   pomocnú ruku. Francúzi   v uplynulých rokoch čelili viacerým teroristickým útokom, preto veľa investovali do prevencie a ich skúsenosti nám môžu byť veľmi nápomocné.“ uvádza premiér.

„Už si vyjednal na summite plyn?energie?to je podstatné, som zvedavá čo sa vyjednalo? Orbán vyjednal výnimku na plyn? načo čakáte?“ píše v diskusii Ivana.

„Treba Francúzom poďakovať, aby na Slovensku nemuseli umierať nevinní ľudia. S terorizmom majú bohaté skúsenosti.“ píše Mária.

„myslím, že to je skvelý nápad inšpirovať sa od Francúzov, ako to riešia, je to podobný prípad, ako s tym utokom v Paríži, akurát s tým rozdielom, že tam neútočil francúzsky vlastenec, ale moslimský prisťahovalec…“ píše Alena.

„Tak rokujete aj o opitých vodičoch, ktorý zabili nevinných ľudí. Keď tak tak spravodlivo aj oni boli nevinný. O tom sa prečo nerokuje v Bruseli????“ píše Válika.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *