Naď vysmial Slovákov: Referendum proti americkej základni budem ignorovať! Mesto na to nemá právo!

Mesto Sliač pri Banskej Bystrici, kde sídli vojenské letisko a nachádzajú sa na ňom rôzni zahraniční vojaci NATO, sa rozhodlo na popud občanov vyhlásiť referendum.

V tomto referende sa majú občania mesta rozhodnúť, či dovolia, aby na ich území mohla sídliť americká základňa či vojaci z USA.

Ľudia sa tak rozhodli po tom, čo vláda schválila obrannú dohodu s USA a americkí vojaci si tak na našom území budú môcť dovoliť viac, ako je bežné.

Minister obrany Jaroslav Naď v televízii Markíza toto referendum vysmial. Podľa neho je nezmyselné, pretože žiadne americké základne ani vojaci tam vraj nebudú. Jediní Američania majú byť technici, ktorí sa budú starať o americké stíhačky.

„….tak to už rovno môžu mať referendum, o tom, či bude alebo nebude základňa mimozemšťanov..“ hovorí Naď s tým, že primátorka mesta sa len bojí pred voľbami ísť proti ľuďom.

Minister Naď bude takéto referendum ignorovať, pretože podľa neho mesta nemá právo riešiť otázky národnej obrany a bezpečnosti. Nemá to podľa neho ani zmysel riešiť, lebo tam nemá byť žiadna americká základňa.

Naď hovoril aj o našej protivzdušnej obrane S-300, ktorú sme poslali na Ukrajinu. Tvrdí, že systém s-300 stále funguje a chráni jedno tajné ukrajinské mesto.

„Arogantný klamár, ktorý nás klamal o dodávke protiraketového systému na Ukrajinu. Klame zasa. Ešteže starostka má rozum. Ja nechápem ako mohla prezidentka vymenovať takéhoto klamára za ministra. Alebo, že by platilo vrana k vrane sadá,….????“ píše Júlia v diskusii.

„Tomuto človeku neverím ani jedno slovo …“ píše Mária.

„Len neviem o akej národnej bezpecnosti maly Napoleon rozprava,ked okrem flinty nemame nic len holu riť.“ píše Ján.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *