Naď sa vysmial Putinovi za vybuchnutý most na Kryme: Keď si praješ tortu a kuchár to preženie so sviečkami

Na Kerčskom moste, ktorý spája Rusko s polostrovom Krym, v sobotu skoro ráno vypukol požiar. Most je vážne poškodený, časť sa zrútila. Ruská agentúra Ria uviedla, že vzplanuli palivové nádrže nákladného vlaku. Podľa ruského protiteroristického výboru na moste vybuchla bomba nastražená v aute.

„Keď si praješ na 70. narodeniny tortu  a kuchár to preženie so sviečkami  ‍♂️ ‍♂️Enjoy, Mr. Putler!“ vysmieva sa na sociálnej sieti minister obrany Jaroslav Naď Putinovi, ktorý mal tento týždeň 70 rokov.

„O 6:07 došlo k výbuchu nákladného auta, ktoré spôsobilo vznietenie siedmich palivových nádrží železničného vlaku smerujúceho na Krymský polostrov,“ uviedla najprv RIA Novosti s odkazom na ruský Národný protiteroristický výbor.

Výbor neskôr uviedol, že na moste vybuchla bomba nastražená v aute.

Na sociálnych sieťach sa objavujú zábery zachytávajúce okamih mohutnej explózie. Z miesta stúpa do ďaleka viditeľný hustý čierny dym.

„Práce na uhasení požiaru prebiehajú,“ napísal podľa ruskej agentúry TASS na svojom telegramovom kanáli poradca šéfa správy anektovaného polostrova Oleg Krjučkov.

Podľa záberov, ktoré sa šíria na sociálnych sieťach, je most výrazne poškodený. Utrpela železničná časť mosta, ale do vody spadla aj časť cesty.

Zábery nemožno spoľahlivo overiť, ale vzájomne sa dopĺňajú.

„Personál ruského ministerstva pre mimoriadne udalosti a cestná služba pracujú na mieste, aby požiar uhasili,“ uviedla podľa TASS hovorkyňa ruskej správy ciest s tým, že doprava na moste bola zastavená.

„Krym, most, začiatok,“ napísal na sociálnej sieti poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoljak s tým, že všetko nelegálne musí byť zničené a všetko ukradnuté vrátené Ukrajine.

Rusko pripojilo Krym k svojmu územiu v roku 2014. Ukrajina a väčšina krajín sveta túto anexiu neuznáva. Most vedúci z Ruska cez Kerčský prieliv na Krym bol slávnostne otvorený v máji 2018.

https://www.youtube.com/watch?v=vE83wS3viyw

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *