Naď sa priznal: Som zo šľachtickej rodiny a mám modrú krv

Minister obrany Jaroslav Naď na sociálnej sieti uverejnil knihu, ktorá má byť o jeho predkoch Naďovcov a priznal, že má modrú krv zo šľachtického rodu.

Naď píše, že to majú v krvi „Kniha, na ktorú sme my, rodina Naďovcov (a aj Naďovičovcov), dlho čakali. Neskutočne náročná, poctivá a detailná práca Miloslava Naďa a výsledkom je naozaj extrémne zaujímavé dielo a čítanie.“ informuje minister fanúšikov.

„Z našej rodinnej histórie – to, čo vidíte na obálke v rohu, je náš rodinný šľachtický erb  ️. Náš rod pochádza z dnešného Srbska a Chorvátska. Pred približne štyristo rokmi naši predkovia – vojaci ⚔️ Ján a Juraj Naďovci (predtým Naďovičovci) zachránili život grófa Pavla Nádašdyho pri meste Šoproň počas nečakaného útoku tureckých janičiarov.“ chváli sa ďalej šéf obrany.

Po prečítaní knihy to už Naďovi konečne všetko dáva zmysel „Následne im 1. marca 1626 na základe jeho vďačnosti a žiadosti, kráľ Ferdinand II. Habsburský udelil šľachtický titul. Navyše, gróf Nádašdy daroval Jánovi Naďovi usadlosti vo Vaďovciach pri Novom Meste nad Váhom a Jurajovi Naďovi v Ludaniciach pri Topoľčanoch. Tak a už to celé dáva zmysel, tú obranu máme doslova v krvi (modrej) 

Naďa chvália aj jeho fanúšikovia „Vy sa na svoj post ministra obrany mimoriadne hodíte, žijete tym celym a ste zaroveň ĺudsky,čo sa prejavilo najme pri pomoci UA..Ale nie len tam, myslím, že si Vas naši vojaci a celkovo všetky zložky armady važia. Opravnene.“ píše Katarína.

Gabriela to však vidí inak „Aj my čakáme na niečo veľmi dlho, na váš odchod tam kam patríte.“

„Nechcem byt zly, ale asi budem ked podotknem, ze z historickych zdrojov su zrejme problemy modrej krvi, kedze sňatky boli iba medzi slachtou a geny tak stagnovali a vznikali rozne pozoruhodne anomalie, poruchy a problemy. Hm  Tiez slachtici museli byt oddaní monarchovi, hlavne mečom, dufam ze vy budete oddany ľudu Slovenskej zeme ✌️ píše ministrovi ďalší diskutér.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *