Na Ukrajine padol vrtuľník. Umrel minister vnútra aj celé vedenie

Najmenej 16 ľudí zahynulo a 22 ďalších utrpelo zranenia, keď sa v stredu zrútil vrtuľník v blízkosti materskej školy v meste Brovary v Kyjevskej oblasti.

Na mieste vypukol požiar, informovala Ukrajinská pravda. Bez bližších podrobností uviedla, že sa predpokladá, že vrtuľník zabil vedenie ministerstva vnútra. Šéf polície Ihor Klymenko uviedol, že minister vnútra Denys Monastyrskyi a jeho prvý námestník zomreli.

„Dnes ráno, 18. januára, sa zrútil vrtuľník ministerstva pre mimoriadne situácie. V dôsledku havárie zahynulo vedenie ministerstva vnútra: minister, prvý námestník ministra a štátny tajomník, uviedol Klymenko a dodal, že zahynulo 16 ľudí vrátane dvoch detí. Deväť členov posádky vrtuľníka zahynulo.

„Dvadsaťdva zranených je v nemocnici, medzi nimi je deväť detí,“ povedal Klymenko.

Ako prvý o nehode informoval tajomník prezidentskej kancelárie Kyrylo Tymošenko na svojom kanáli Telegram. „Brovary. Lietajúci stroj padol práve na objekt sociálnej infraštruktúry. Zisťujeme podrobnosti o obetiach a okolnostiach.“

Podľa policajnej hovorkyne Iryny Pryanyshnykovej sa vrtuľník zrútil v blízkosti materskej školy a obytného domu.

Vedúci vojensko-civilnej správy Kyjevskej oblasti Oleksij Kuleba uviedol, že v čase nehody boli v škôlke deti a zamestnanci a všetci už boli evakuovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *